West Ham – Arsenal, 09/12, godz: 21:00, stadion: Olympic Stadium

Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy ekipą West Ham United, a Arsenalem Londyn, będzie bardzo istotnym dla obu drużyn.

West Ham United, po bardzo dobrym początku sezonu i uplasowaniu się na 6 pozycji w tabeli, przegrał 6 z kolejnych 9 spotkań. Jedynym starciem, na które warto zwrócić uwagę jest to odniesione na Stamford Bridge, z Chelsea Londyn. „The Hammers” znajdują się aktualnie na 16 miejscu w tabeli, mając zaledwie oczko przewagi nad strefa spadkową.

Z kolei Arsenal Londyn, po zmianie trenera, nie prezentuje się lepiej niż przed dokonaniem zmiany. Pierwsze spotkanie pod wodzą Freddiego Ljungberga zakończyło się bowiem remisem 2-2, natomiast w kolejnym starciu drużyna uległa na własnym boisku 1-2 ze słabiutkim Brighton.

Ponieważ oszacowanie, która z drużyn wyjdzie z tego pojedynku obronna ręka jest raczej jak wróżenie z fusów, skupmy się na statystyce strzelanych bramek, bowiem 12 z ostatnich 17 trafień dla ekipy West Ham padło w 2 połowie spotkania. Zakładając także, iż lider Arsenalu może dołożyć także jakieś trafienie w meczu, obstawiam, że w drugiej połowie zostanie zdobytych więcej bramek.