Wybory 2019 według bukmacherów

Już w najbliższą niedzielę Polacy zadecydują, kto w najbliższych czterech latach będzie sprawował władzę w naszym Państwie.

Wybory parlamentarne, bo o tym piszemy, to także szansa na dodatkowy zysk bukmacherów. Każda bowiem z legalnych firm bukmacherskich w Polsce ma w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz możliwości postawienia zakładów zarówno na partie, jak i na poszczególnych kandydatów.

Tak samo jak cztery lata temu, tak i teraz największe szanse na triumf w wyborach ma partia dowodzona przez Jarosława Kaczyńskiego, czyli PiS. Szacuje się, że mają prawie 50% szans na wygraną. Na drugim miejscu, jest, reprezentowana przez Małgorzatę Kidawę-Błońską partia Koalicji Obywatelskiej. Niemniej, różnica pomiędzy PiSem, a Koalicją jest bardzo duża, i wynosi około 20%, na korzyść tej pierwszej. Na trzecim miejscu znajduje się powracająca do łask partia SLD. Tutaj jednak szanse na wygraną wynoszą około 12-14%.

Próg wyborczy powinno przekroczyć też PSL i Kukiz’15 z nieco ponad 5% poparciem, natomiast ze „złamaniem” progu wyborczego może mieć problem Konfederacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *