Tydzień Odpowiedzialnego Hazardu

Coraz większym zainteresowaniem wśród bukmacherów internetowych cieszy się promowanie dla użytkowników odpowiedzialnej gry.

W tygodniu odpowiedzialnej gry, który rozpoczął się 7 listopada i potrwa do 13 listopada, podejmowanych zostanie bardzo wiele tematów związanych z bezpiecznym obstawianiem zakładów. Ogromną potrzebą jest identyfikacja i wsparcie przez branżę osób najbardziej dotkniętych szkodami związanymi z hazardem. Branża powinna budować zaufanie i poczucie bezpieczeństwa dla użytkowników.

Dyrektor generalny Safer Gambling Solutions Graham Weir podczas spotkania powiedział: „Wydaje mi się, że wykroczyliśmy poza punkt, w którym powinniśmy wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się branży, ale mamy – w wielu przypadkach – osoby, które nie rozumieją hazardu i jego negatywnego wpływu. Kontynuował, że: „Musimy lepiej zarządzać wykrywaniem osób na jak najwcześniejszym etapie i radzenie sobie z tymi problemami”. Dodał także: „Powinniśmy upewnić się, że rząd, organy regulacyjne i ogół społeczeństwa ufają nam, że odpowiednio wykonujemy pracę dla naszych klientów i zwracamy na nich uwagę”.

Z kolei dyrektor ds. Regulacyjnych GVC Martin Lycka wyjaśnił, że „W świecie online znacznie trudniej jest nawiązać osobistą relację z klientem, ponieważ po prostu nie pojawia się on w fizycznie w punkcie bukmacherskim, więc trudno jest prowadzić osobistą rozmowę z klientem”.

Uczestnicy skupili się również na potrzebie szerszej współpracy branżowej w celu zapewnienia skutecznego wdrażania inicjatyw związanych z bezpieczniejszym hazardem. Wiadomym jest, że pojedynczo, żadna z firm nie jest w stanie, niemniej współpracując ze sobą mogą osiągnąć wymierny skutek. Oczywiście wymaga to przeprojektowania całego modelu biznesowego największych firm, tak, aby zapewniły zaufanie i bezpieczeństwo podczas gry, a nie tylko skupiały się na „czystym zysku”. Oczywiście wszystko musi zostać przedyskutowane z organami regulacyjnymi i przepisami regulującymi rynek zakładów bukmacherskich.

Miejmy nadzieję, że firmy nie będą odwlekać zmian w możliwie najwolniejszym tempie, a dzięki kolektywnej współpracy zaczną poważnie traktować ten problem.

Po więcej szczegółów zapraszam TUTAJ.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *