Trzeci sezon rozgrywek European Development Championship

7 kwietnia rozpocznie się faza grupowa kolejnego, trzeciego już, sezonu European Development Championship, organizowanego przez Eden Esports i Fantasyexpo. Na liście uczestników znalazły się dwie polskie formacje – Tarczyński Protein Team oraz Anonymo.

Turniej rozpoczął się od otwartych kwalifikacji, w ramach których rozegrano dwa turnieje. Zwycięzca każdego z nich otrzymał możliwość udziału w kwalifikacjach zamkniętych, czyli tak zwanej fazie Wildcard, która odbyła się w miniony weekend. Spośród 16 zespołów, wyłoniła ona dwa najlepsze, które zakwalifikowały się do turnieju głównego z pulą nagród w wysokości 30.000 $. Drużynami, którym udało się wywalczyć awans okazało się Double Poney, a także SKADE, które w ten sposób zaliczy swój trzeci występ w European Development Championship.

Double Poney to francuska formacja, która rozpoczęła swoją działalność w lutym tego roku. Mimo krótkiego stażu, zespół prezentuje się wręcz świetnie, a z byłymi reprezentantami G2 Esports na pokładzie, drużyna jest jednym z pretendentów do najwyższych miejsc w całym turnieju. Nathan “NBK” Schmitt, Alexandre 'bodyy’ Pianaro i Lucas 'Lucky’ Chastang są to bowiem weterani, którzy razem z dwójką mniej doświadczonych zawodników kilka dni temu byli o krok od awansu do prestiżowych rozgrywek BLAST Premier Spring Showdown 2021. Drugim z zespołów, który podczas zamkniętych kwalifikacji wywalczył awans jest bułgarskie SKADE. Jak dotąd, brali oni udział w każdym z sezonów rozgrywek, jednak ostatnim razem nie zdołali wyjść z grupy. Zespół aktualnie znajduje się na 42 pozycji w rankingu HLTV, co czyni ją najwyżej plasowaną drużyną spośród wszystkich reprezentantów Bułgarii.

Pełna lista uczestników trzeciego sezonu prezentuje się następująco:

● Winstrike
● Trident
● 100PG
● Tarczyński Protein Team
● Budapest Five
● Young Ninjas
● GameAgents
● Sprout
● Sinners
● Sangal
● Endpoint
● Anonymo
● SKADE
● DBL Poney
● TBA
● TBA

Do reprezentantów polski należeć będą Tarczyński Protein Team, dla których będzie to drugi z rzędu występ w rozgrywkach, a także Anonymo z Januszem “Snaxem” Pogorzelskim na pokładzie. W rywalizacji udział weźmie również broniące tytułu mistrzowskiego Sprout, a także Endpoint, które niedawno wywalczyło awans na BLAST Premier Spring Showdown 2021, gdzie zmierzy się z najlepszymi zespołami na świecie.

Faza grupowa rozgrywek rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa do 17 kwietnia. Dwie najlepsze drużyny ze swoich grup, zmierzą się następnie w fazie play-off, której start zaplanowany został na 29 kwietnia. Sam finał odbędzie się 2 maja, a jego zwycięzca wzbogaci się o 17,500 $ i otrzyma możliwość odbycia bootcampu na Malcie. Podział drużyn na grupy opublikowany zostanie wkrótce.

Dokładny harmonogram rozgrywek przedstawia się następująco:

● Grupa A – 7-8 kwiecień
● Grupa B – 9-10 kwiecień
● Grupa C – 14-15 kwiecień
● Grupa D – 16-17 kwiecień
● Ćwierćfinały – 29-30 kwiecień
● Półfinały – 1 maj
● Wielki finał – 2 maj

Wydarzenie transmitowane będzie w wielu językach – angielskim na głównym kanale Eden Esports, a także w innych językach na kanałach partnerów:

● Angielski – https://www.twitch.tv/edenesports
● Rosyjski – https://www.twitch.tv/csruhub
● Polski – https://www.twitch.tv/tarczynski_studio_live
● Węgierski – https://twitch.tv/esport1tv
● Niemiecki – https://.twitch.tv/fragster_de_cs
● Czeski – https://twitch.tv/playzonecz
● Słowacki – https://twitch.tv/playzoneup
● Rumuński – https://youtube.com/channel/UCyuhuu6PIoZqyCyuvw7xoQQ

Rozgrywki wspierane są przez partnerów: GamingMalta, Visit Malta, Parimatch, HellCase oraz GRID.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *