Rosja walczy z nielicencjonowanymi operatorami

Rosyjski regulator Roskomnadzor został wezwany do zaostrzenia swoich wysiłków uniemożliwiających dostęp użytkowników do nielicencjonowanych operatorów gier hazardowych. Po zaleceniach rządu rosyjskiego zintensyfikowane zostaną działania w obszarze monitorowania stron posiadających w swojej ofercie język rosyjski – chodzi tu zarówno o portale oferujące zakłady sportowe, jak i strony reklamujące tego typu platformy.

W ostatnim czasie do czarnej listy zostało dodanych wiele stron działających na zasadzie bukmacherskich partnerstw afiliacyjnych. Znajdą się na niej również popularne portale sportowe, jeśli nie zaprzestaną promowania niezarejestrowanych operatorów. Od początku 2016 roku Roskomnadzor prowadzi intensywne działania odcinające rosyjskich użytkowników od stron bukmacherów, którzy nie posiadają licencji w Rosji (m.in. Triobet, Unibet, 888, Betway).

Według rosyjskich władz takie kroki związane są z koniecznością ochrony obywatela. Bukmacherzy zarejestrowani w Rosji muszą działać zgodnie z systemem TSUPIS, który reguluje procedurę płatności do firm bukmacherskich.

Źródło: SBCNews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.