Putin chce zaangażowania bukmacherów w rozwój rosyjskiego sportu

Według informacji Russia Today (RT.com) Prezydent Rosji Władimir Putin będzie dążyć do zwiększenia finansowania krajowych wydarzeń sportowych przez licencjonowane firmy bukmacherskie.

Obecnie w Rosji zarejestrowanych jest 25 bukmacherów. Putin chce, aby operatorzy gier hazardowych byli dalej zaangażowani w finansowanie rozwoju sportu narodowego, co jest szczególnie związane z faktem przygotowywania się Rosjan do organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018.

Plany rosyjskiego prezydenta z zadowoleniem przyjął Leonid Fedun, właściciel Spartaka Moskwa:

„Spójrzmy na angielską Premier League, gdzie co drugi zespół ma bukmachera jako sponsora. Ten biznes niewątpliwie w chwili obecnej kwitnie. Ludzie wydają dużo pieniędzy na zakłady, część z tych pieniędzy może być przekazana dla klubów piłkarskich.”

W 2016 roku rosyjski rząd będzie dążył do lepszej współpracy z licencjonowanymi operatorami gier hazardowych, jednak mało prawdopodobne jest zmienienie regulacji prawnych tak by zdecydowanie otworzyć rynek dla firm międzynarodowych.

W październiku Roskomnadzor, rosyjski urząd nadzorujący media, podjął inicjatywę blokowania stron zagranicznych operatorów, wśród których znalazły się m.in. Triobet, Betway, Unibet, 888Poker i Bwin.

Co ciekawe ograniczony został dostęp również do bukmacherów skoncentrowanych na rynkach Europy Wschodniej, m.in. Favet, Vulkanbet i 1xbet.

Źródło: sbcnews.co.uk

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *