[PILNE] Służba Celna zarekwirowała sprzęt komputerowy!

Po wielu przegranych sprawach sądowych oraz próbach zmuszenia do samooskarżenia się przez użytkowników zagranicznych stron bukmacherskich (patrz: „Obywatelu obciąż się sam” ) celnicy sięgnęli po ciężkie działa.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, Urzędy Celne przegrywają sprawy sądowe dotyczące rzekomego uczestnictwa w zagranicznych grach losowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Dysponując bazą tysięcy Polaków logujących się do serwisów bukmacherskich starają się dowieźć, że konkretna osoba zawierała zakłady łamiąc tym samym przepisy ustawy o grach hazardowych.

Sądy najczęściej albo umarzają sprawy lub uniewinniają graczy ze względu na brak jakichkolwiek dowodów uczestnictwa w grze z terytorium Polski.

Dlatego ostatnio jeden z Urzędów Celnych posunął się do uzyskania prokuratorskiego nakazu wydania sprzętu komputerowego i z takim glejtem udał się do podejrzanego.

Powołano również biegłego do wydania opinii i określenia faktycznej ilości logowań do witryny zagranicznego bukmachera.

Jak już nie raz się przekonaliśmy z uzasadnień wyroków i postanowień sądów logowanie do witryny nie jest ŻADNYM dowodem na udział w grze! Czymże zatem jest użycie takich środków przez funkcjonariuszy celnych jak nie kolejną szykaną skierowaną wobec ludzi, którym zarzuca się złamanie przepisu, którego moc prawna jest bardzo wątpliwa?!

„Ministerstwo Miłości” oraz „Policja Myśli” (George Orwell: Rok 1984) działają pełną parą…

laptok1 laptok2 laptok3

About Author

2 thoughts on “[PILNE] Służba Celna zarekwirowała sprzęt komputerowy!

  1. Każdy komputer można spakować i grać na nim z terytorium innego Państwa – nie wiem co chcą osiągnąć w ten sposób…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *