Niemcy walczą z ustawianiem meczów

Projekt ustawy mającej na celu przeciwdziałanie ustawianiu meczów został niedawno przedstawiony rządowi federalnemu w celu zmiany obowiązującego prawa, tak by kary za tego rodzaju procedery były bardziej adekwatne. German Sports Betting Association (DSWV) z zadowoleniem przyjęło ten ruch.

Przewodniczący DSWV Mathias Dahms powiedział:

– „Ustawianie meczów jest przestępstwem. Jeśli grupy przestępcze wpływają na rozgrywki sportowe, cierpi nie tylko ekonomiczna sfera, ale jest to poważne zagrożenie zmniejszające zaufanie do sportu. Od pewnego czasu licencjonowani operatorzy zakładów sportowych w Europie próbowali stworzyć skuteczny system wykrywania i zapobiegania ustawianiu meczów w Niemczech. Jednak niepewność związana z krajowymi uregulowaniami skutecznie to uniemożliwiała.”

Rząd federalny Niemiec zobowiązał się do utworzenia krajowej platformy wymiany informacji pozwalającej na współpracę operatorów zakładów bukmacherskich i instytucji państwowych w celu zwalczania tzw. „match-fixingu”.

Stowarzyszenie DSWV zostało założona w 2014 roku przez czołowych niemieckich i europejskich operatorów zakładów sportowych.

Źródło: SBCNews.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.