Olympic sfinalizował zakup operatora zakładów sportowych

Olympic Entertainment Group AS (OEG) sfinalizowało nabycie 100% akcji litewskiego operatora zakładów sportowych UAB Orakulas, podała spółka. Strony uzgodniły wcześniej, że nie ujawnią wartości transakcji.

„Po uzyskaniu zgody od Litewskiej Rady ds. Konkurencji, OEG sfinalizowało akwizycję 100% akcji litewskiego operatora zakładów sportowych UAB Orakulas. Akwizycja ta zwiększyła udziały rynkowe OEG w litewskim sektorze gier i umożliwia szybszy rozwój w litewskim sektorze zakładów sportowych i nowo powstałego rynku gier online” – czytamy w komunikacie.

Po sfinalizowaniu transakcji OEG posiada obecnie 18 kasyn i 35 punktów przyjmowania zakładów na Litwie, a Orakulas ma dalsze 35 punktów, z czego 12 znajduje się w Wilnie, a 23 – w miastach regionalnych. W 2014 r. spółka odnotowała nieco poniżej 4 mln euro przychodów i zatrudniała 155 osób. Wartość nominalna kapitału spółki wynosi 1,16 mln euro, podano także w materiale.

W 2014 r. litewskie spółki zależne OEG odnotowały ponad 22 mln euro przychodów i zatrudniały ponad 700 osób.

Olympic Entertainment Group jest notowane na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jest to największy w regionie operator kasyn – sieć działa pod marką Olympic Casino.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.