Australijczycy stawiają najwięcej na Świecie

Hazard jest problemem, jeśli gracz wciąż traci i popada w kłopoty finansowe przez pogoń za ewentualną wygraną. Statystyki wskazują, że w Australii jest największa liczba graczy, a liczba graczy przypadająca na jednego mieszkańca tego kraju jest większa niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie.

W trzecim kwartale 2015 roku obywatele Australii wydali rekordowe 6.5 miliarda australijskich dolarów (ok 4.5 miliarda euro) na hazard. Pomimo wszystkich prób ograniczenia działalności hazardowej w tym kraju to rynek hazardowy wzrósł o 6,1% w porównaniu z 3 kwartałem 2014 roku co daje  ponad 1000 dolarów australijskich (ok. 660 euro) na obywatela. Jest to dwa razy więcej  w porównaniu z Amerykanami i prawie trzy razy więcej z Brytyjczykami.

Wysiłki australijskiego rządu miały również na celu upomnieć australijskich graczy do tego aby grali odpowiedzialnie. Biorąc za przykład rok 2000, około 80% Australijczyków powiedziało, że postawiło zakład lub dwa, a w 2014 roku liczba ta zmniejszyła się do 64%.

Dr. Anna Thomas z Australijskiego Centrum Badań nad hazardem (Australian Gambling Research Centre) wyjaśnia: „Był taki okres w latach 90-ątych kiedy był ogromny wzrost na hazardowym rynku. Wzrost skończył się w roku 2000, kiedy ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z ryzyka. Ale te liczby nie biorą pod uwagę ludzi, którzy wciąż uprawiają hazard na bardzo wysokich stawkach, zwłaszcza na maszynach do gry (pokies). Wtedy również nie była to kropla w oceanie problemów. Są to ludzie, którzy ponoszą znaczące straty. Rosnąca popularność zakładów sportowych oraz gier kasynowych dostępnych w internecie jest kolejnym z czynników przyczyniających się do rosnącego trendu. Większość krytyków i analityków mówi, że jest ogromna dostępność automatów w wielu miejscach, które miały największy wpływ na obywateli. W Australii na automatach hazardowych przegrywa się 9.8 miliarda australijskich dolarów (ok. 6,5 miliarda euro) rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.