Jak bukmacherzy oceniają szanse Polski?

Nie milkną echa eurowizyjnych krajowych preselekcji, w których widzowie wybrali Michała Szpaka z piosenką „Color of your life” jako reprezentanta Polski w Sztokholmie. Wynik głosowania jest o tyle zaskakujący, gdyż murowanym kandydatem do zwycięstwa wydawała się Margaret z utworem „Cool me down”. Piosenka zyskała swoich fanów nie tylko nad Wisłą, ale również bardzo spodobała się w Europie.

Nie jest tajemnicą, że jeszcze w sobotnie popołudnie według notowań bukmacherskich Polska była faworytem do zwycięstwa w tegorocznej Eurowizji (kursy na propozycję z Polski oscylowały w granicach 3-5). Co ciekawe na przestrzeni ostatnich 10 lat żaden nasz utwór w prognozach bukmacherów ani na chwilę nie znalazł się tak wysoko, prawdopodobnie nie byliśmy nawet w pierwszej 10.

Przyczyną takich notowań Polski był utwór Margaret jako potencjalna propozycja na ESC 2016. Inny wybór polskich widzów spowodował również natychmiastową reakcję bukmacherów. Jak obecnie ocenianie są szanse Polski?

Bukmacher Kurs
Betfair 26,00
Betsson 10,00
Bet365 5,00
Triobet 10,00
William Hill 13,00

Na razie wielu bukmacherów jeszcze wstrzymuje się z ofertą na Konkurs Eurowizji 2016, ale dysproporcja kursów między bukmacherami jest zaskakująca. Kursy dość szybko rosną a biorąc pod uwagę zachowania na giełdzie Betfair można wnioskować, że lada dzień szanse Michała Szpaka mogą być oceniane na ponad 20 do 1. Obecnym faworytem bukmacherów jest Szwecja (od 2 do 3,5), mimo że nie wyłoniono jeszcze oficjalnego kandydata, choć zdaniem notowań ekspertów powinien nim być Frans z piosenką „If I were Sorry”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.