Grupa Betsson przejmuje 75% udziałów brazylijskiego operatora wyścigów konnych

Szwedzka grupa Betsson ogłosiła zakup większościowego pakietu akcji licencjonowanego brazylijskiego operatora wyścigów konnych, Suaposta.

Zawarta umowa zapewnia szwedzkiemu operatorowi dostęp do brazylijskiego rynku zakładów sportowych przed przewidywanymi zmianami przepisów dotyczących gier online w tym kraju.

Europejki potentat branży bukmacherskiej online, nabył 75% udziałów w Suaposta, a założyciele Andre Gelfi i Fernando Correa zachowali dla siebie 25% udziałów, pozostając odpowiednio CEO i CFO.

W jednym z wywiadów Gelfi powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy zawarcie umowy z Grupą Betsson, która jest doskonale przygotowana do tego, aby umożliwić naszej firmie pełne wykorzystanie jej potencjału na nowo regulowanym rynku brazylijskim”.

W transakcji pośredniczyła firma Partis, a Rob Dowling, współzałożyciel Partis, powiedział: „Umowa ta stanowi doskonały wynik dla obu stron.

Założyciele Suaposty są podekscytowani utrzymaniem aktywnej roli i realizacją swoich znaczących planów rozwoju, a Grupa Betsson uzyskała niezrównany dostęp do rozwijającego się rynku gier online w Ameryce Południowej.

Suaposta jest prowadzony przez klub Rio Jockey do Sul Jockey (JCRGS), którego siedziba główna miesci się w Porto Alegre od ponad wieku.

Suaposta ma znakomitą historię, ale wyścigi konne w Brazylii nie są zbyt popularną dziedziną sektora hazardowego, i trudno przekonać do nich młodszych graczy. Uważają oni bowiem, że jest to nudna dyscyplina sportu. Pod koniec listopada rada dyrektorów JCRGS opublikowała artykuł, w którym zawarto, że rząd brazylijski nie pomaga w promowaniu wyścigów konnych, co może mieć fatalne skutki dla tej dyscypliny w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *