Górnik Zabrze pod lupą PZPN. Niedozwolone zakłady bukmacherskie?

Polski Związek Piłki Nożnej bada, czy ktoś wpływał na wyniki meczów Górnika Zabrze w ostatnim sezonie. Blog „Piłkarska Mafia” informuje, że chodzi o podejrzenie niedozwolonych zakładów bukmacherskich.

Choć do rozpoczęcia rozgrywek ekstraklasy został niecały tydzień, nie milkną jeszcze echa awansu Górnika Zabrze do najwyższej klasy rozgrywkowej. 14-krotny mistrz Polski promocję wywalczył sobie dzięki świetnej formie w drugiej części rundy wiosennej, wygrywając sześć meczów z rzędu. Podopieczni Marcina Brosza zakończyli rozgrywki I ligi na drugim miejscu, wyprzedzając trzecie Zagłębie Sosnowiec o jeden punkt.

Choć wywalczenie awansu w takich okolicznościach z reguły budzi podziw, nie brakowało osób, zdaniem których postawa Górnika w minionym sezonie mogła budzić podejrzenia. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek w czerwcowym wywiadzie dla Polsatu Sport stwierdził, że zabrzanie zaczęli grać lepiej dopiero wtedy, kiedy w klubie zrezygnowano z doświadczonych graczy.

Czy wyjechać sobie do Czech i obstawić, że moja drużyna przegra to nie jest taki duży wysiłek? Drużyna Górnika Zabrze w pewnym momencie zaczęła stawiać na młodych. (…) Jak grali starzy to zdarzały się dziwne wyniki. Nic nie chcę sugerować, ale czujnym trzeba być – mówił szef polskiej piłki.

Na słowach cała sprawa się nie zakończyła. Blog „Piłkarska Mafia” poinformował dziś, że rzecznik dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski wszczął postępowanie sprawdzające w sprawie Górnika. Gilarski ściąga od zakładów bukmacherskich informacje dotyczące meczów zabrzan w I lidze. Po ich przeanalizowaniu ma zdecydować czy ktoś (i kto) wpływał na przebieg meczów 14-krotnego mistrza Polski. Postępowanie ma się zakończyć pod koniec lipca tego roku.

Źródło: Katowickisport.pl

Zarejestruj się w TOTOLOTKU i odbierz BONUS do 700 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.