Duży deal w Grecji

OPAP (grecki państwowy gigant hazardowy) podpisał przedwstępną umowę nabycia 36,75% udziałów w TCB Holdings, spółki będącej właścicielem grupy Stoiximan, za 50 mln EUR poprzez spółkę zależną OPAP Investments.

TCB Holdings to operator gier online działający poprzez markę Stoiximan zarówno na rynku greckim, jak i cypryjskim – dwie główne bazy klientów OPAP – a także rynki rumuńskie i niemieckie pod marką Betano.

Przejęcie to jest częścią strategicznego planu inwestycyjnego opartego na dążeniu OPAP do „wykorzystania najnowocześniejszych możliwości cyfrowych i technologicznych”.

W ubiegłym roku przychody firmy Stoiximan wyniosły 136 mln euro.

OPAP ogłosił również, że osiągnął dodatkową umowę z TCB, aby wspólnie przejąć kontrolę nad działalnością Grupy Stoiximan zarówno w Grecji, jak i na Cyprze.

Druga transakcja będzie podlegać „wielu warunkom”, takim jak zatwierdzenie regulacyjne i badanie due diligence, zanim warunki inwestycji zostaną sfinalizowane.

Damian Coop, dyrektor zarządzający OPAP, powiedział:[quote style=”1″ author=””] „Inwestycja strategiczna w Stoiximan jest bezpośrednim uzupełnieniem działań internetowych OPAP i zapewnia nam obecność online na poziomie międzynarodowym.”[/quote]

Giorgos Daskalakis, dyrektor generalny Stoiximan, dodał: [quote style=”1″ author=””]”To partnerstwo wzmacnia wiodącą pozycję Stoiximana w Grecji, a jednocześnie pozwala nam przyspieszyć nasz plan rozwoju na rynkach zagranicznych, a także przyspieszyć naszą podstawową orientację na rozwój w dziedzinie technologii. „[/quote]

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *