Bukmacherskie podsumowanie roku 2020

Serwis najlepsibukmacherzy.pl podobnie jak w poprzednim roku przygotował podsumowanie mijającego roku. Kto w cieniu pandemii COVID-19 zyskał, a kto stracił wpływy na rynku? Czyje akcje marketingowe okazały się strzałem w dziesiątkę? Jakie zmiany w ofertach wprowadziły firmy bukmacherskie by móc dostosować się do nowych realiów?

Rok 2020 już przeszedł do historii. Wiele osób może odtechnąć z ulgą, że najgorsze za nami, patrząc na to jak ogromne wyzwanie w postaci zamrożenia rozgrywek sportowych, stało się paliwem do innowacji na wielu obszarach. Pobodnie było i w branży bukmacherskiej. Firmy, które w swoim DNA mają wpisane innowacyjność, pomimo pewnych turbulencji wyszły z tego może i poobijane, ale i silniejsze. Przykładem takiego brandu jest STS, który w roku poprzednim nie tylko zwiększył swoją już i tak ugruntowaną pozycję na polskim rynku wzrost z 45,1% (2019 r.) do 45,8% (2020 r.) (dane według szacunków Stowarzyszenia Graj Legalnie).

Ale także poprzez szereg inwestycji (przejęcie Betsys, współpracę z SafeCharge, RTSmunity czy też inwestycja w Future Anthem), zapewnił sobie solidny fundament do zwiększenia udziałów na polskim i zagranicznym rynku.

W top 5 największych legalnych bukmacherów w Polsce doszło do niewielkiej korekty w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na drugim miejscu niezmiennie Fortuna (spadek udziałów z 30,9% do 27,8%), a dalej forBET (wzrost z 6% do 6,6%), Betclic (wzrost z 1,7% do 4,2%) i LV Bet (spadek z 3,5% do 2,7%).

Natomiast na drugim biegunie znalazł się bukmacher Milenium, który pomimo ponad 15 lat funkcjonowania na polskim rynku i blisko 250 punktów naziemnych – nie wytrzymał próby i koniec końców spółka ogłosiła upadłość.

A zarazem rynek nie lubi próżni i w miejsce starego wyjadacza pojawili się nowi gracze jak BetX (start serwisu w maju) czy Fuksiarz. Ten drugi pod koniec roku uzyskał licencję z MF, by na początku kwietnia 2021 już uruchomić serwis internetowy.

Na sam koniec warto wspomnieć także o BETFAN, który pomimo zawirowań wokół marki w maju, zakończył rok „na propsie” w postaci wzmianki w piosence rapera Quebonafide pt. Matcha latte. Wzmianki, która nie była owocem działań zespołu marketingowego jak np. Akcja Extra Pensja dla Trenera, ale własnej inspiracji artysty.

Więcej informacji dotyczących podsumowania roku 2020 wśród legalnych bukmacherów, możecie znaleźć pod adresem https://najlepsibukmacherzy.pl/blog/podsumowanie-roku-2020-legalni-bukmacherzy-polska/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.