Betsson ogranicza obecność w Wielkiej Brytanii do jednej marki

Betsson

Szwedzki operator ogłosił, że zwróci trzy licencje od Gambling Commission, ograniczając swoją obecność do marki Rizk, wcześniej obsługiwanej przez Gaming Innovation Group (GiG).

Przestanie obsługiwać marki Guts i Kaboo, które kupił od GiG wraz z Rizk na początku tego roku, a także wycofa swoje marki Betsafe, Betsson, Casino Euro, Live Roulette, Racebets i Jackpot247.

W ciągu ostatnich kilku lat ograniczał swoją działalność na rynku brytyjskim, zauważając, że zmiany na rynku wymagały znacznych inwestycji w technologię i zgodność z przepisami, których firma nie byłaby w stanie utrzymać w obecnej formie. Zamknęła swoje biuro w Londynie pod koniec 2018 r., a rynek brytyjski generuje obecnie tylko 3 procent całkowitych przychodów grupy.

Betsson powiedział, że ta restrukturyzacja usprawni brytyjskie operacje, umożliwiając im wniesienie bardziej pozytywnego wkładu, jednocześnie umożliwiając relokację zasobów na bardziej dochodowe rynki. Marki, które mają zostać wycofane, już przestały przyjmować depozyty i zakłady. Firma podała, że wszystkie depozyty i zakłady zostały spłacone.

Betsson powiedział, że jedna z trzech licencji, z których rezygnuje, była badana przez Gambling Commission, ale nie ujawniła, która.

Betsson odnotował rekordowe przychody za drugi kwartał tego roku z 40-procentowym wzrostem w branży kasyn online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.