Wszystkie punkty bukmacherskie zostaną zamknięte

Anglia

Wszystkie 5681 punktów bukmacherskich w Anglii będzie musiało zostać zamkniętych od czwartku z powodu nowych środków spowodowanych pandemią Covid-19.

Punkty bukmacherskie w Anglii muszą zostać zamknięte na miesiąc od czwartku (5 listopada) w ramach odnowionych środków blokujących ogłoszonych w weekend przez premiera Borisa Johnsona.

Wszystkie 5681 punktów bukmacherskich musi zostać zamkniętych, wraz ze wszystkimi innymi firmami oznaczonymi jako nieistotne, do 2 grudnia. Punkty sprzedaży detalicznej były wcześniej zamknięte od 20 marca do 15 czerwca w ramach pierwszej blokady Covid-19 w Wielkiej Brytanii.

Jednak w przeciwieństwie do pierwszego lockdownu, tym razem elitarne sporty, w tym wyścigi konne, będą kontynuowane za zamkniętymi drzwiami. Okres obejmuje kilka ważnych wydarzeń związanych z wyścigami konnymi, w tym listopadowe spotkanie w Cheltenham, Betfair Chase Haydocka i mecz Ladbrokes Trophy w Newbury, a także co najmniej trzy rundy meczów piłkarskich Premier League.

Jenningsbet, największy niezależny bukmacher w Wielkiej Brytanii, powiedział, że obroty punktów stacjonarnych nadal stanowią około jednej trzeciej jego przychodów z wyścigów.

Punkty bukmacherskie w niektórych rejonach Anglii, w tym w Manchesterze i Liverpoolu, zostały już zamknięte z powodu umieszczenia ich pod najwyższym ogólnokrajowym ograniczeniem trzech poziomów. Rada Zakładów i Gier prowadziła kampanię przeciwko zamykaniu zarówno kasyn, jak i punktów bukmacherskich, twierdząc, że nie ma naukowych dowodów na poparcie tej decyzji.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej argumentował, że klienci punktów bukmacherskich mają większe prawdopodobieństwo pozostawania w zamkniętej przestrzeni przez dłuższy czas, co zwiększa ryzyko zarażenia. Na razie zakłada się, że punkty bukmacherskie w Szkocji i Irlandii Północnej pozostaną otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.