Szwedzki regulator wyjaśnia nowe ograniczenia dotyczące zakładów sportowych

Szwecja

Krajowy organ regulacyjny ds. gier hazardowych, Spelinspektionen, wyjaśnił zakres nowych ograniczeń na rynku, które licencjonowani operatorzy mogą oferować w zakresie zakładów. Nowe zasady wejdą w życie w styczniu i będą miały zastosowanie także do zakładów na e-sporty.

Nowe zasady dotyczące zakładów sportowych, które wchodzą w życie 1 stycznia zabraniają przyjmowania zakładów na piłkarskie ligi w Szwecji poniżej najlepszych czterech kondygnacji. Zakazują one również zakładów na łamanie zasad, takich jak faule i czerwone kartki w piłce nożnej, a także na indywidualne osiągnięcia graczy w wieku poniżej 18 lat. Nowe przepisy wywołały szereg zapytań ze strony operatorów o to, jakie dokładnie rodzaje zakładów zostaną nimi objęte.

W wyjaśnieniach Spelinspektionen poinformował, że nowe przepisy zabraniają przyjmowania zakładów na nieletnich sportowców w zakresie gola lub strzałów na bramkę w grach zespołowych, takich jak piłka nożna, wyniki w poszczególnych sportach, takich jak lekkoatletyka, jazda na nartach oraz występy w meczach pojedynczych w sportach takich jak tenis, badminton czy tenis stołowy.

Zasady nie zabraniają obstawiania meczów deblowych w sportach takich jak tenis, jeśli inny uczestnik drużyny deblowej ukończył 18 lat, pod warunkiem, że zakład dotyczy ogólnych wyników pary lub osoby dorosłej, ale nie dotyczy konkretnie osób poniżej 18 roku życia. Nowe przepisy dotyczą tylko imprez odbywających się w Szwecji.

Jeśli chodzi o zakłady na łamanie zasad to Spelinspektionen wyjaśnił, że zakłady na przyznanie kary lub rzutu wolnego będą zabronione, ale zakłady na wynik rzutu wolnego, który został już przyznany, nie będą. Regulator wyjaśnił również, że wszystkie przepisy dotyczą również e-sportu, ale znowu odnoszą się tylko do zawodów odbywających się w Szwecji.

Operatorzy będą również mieli obowiązek zgłaszania podejrzanej aktywności związanej z zakładami bukmacherskimi na rozgrywkach organizowanych w kraju.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *