Sportsbet zapłacił karę za anulowanie zakładów

Australijski gigant zakładów sportowych, firma Sportsbet została zobligowana do wypłacenia graczom błędnie anulowanych zakładów sportowych na mecz ligi futbolowej AFL.

Problem jaki się pojawił dotyczył wystawionego zakładu „żaden gracz nie dokona 40 lub więcej dyspozycji w meczach AFL w rundzie 10”, który rzekomo został zaoferowany z błędnym kursem (151.00). Użytkownicy dostrzegli tak zwane „VALUE” i masowo zaczęli składać zakłady na ten rynek. Pomimo faktu, że operator zasłaniał się regulaminem serwisu, Northern Territory Racing Commission (NTRC) wszczęła dochodzenie w sprawie tego incydentu.

Łączna suma wypłat za wyżej wymieniony zakład wyniosła prawie 9 milionów dolarów, wypłacona prawie dwóm tysiącom użytkowników. Zaistniały błąd w kursie zauważył jeden z użytkowników, co opublikował natychmiast na Facebooku, w grupie AFL Professor Facebook Group – zajmującej się analizami AFL. Natychmiast potem poszła fala zakładów, które były przyjmowane przez operatora.

Gracz, który zauważył „VALUE” w tym zakładzie postawił tylko 5 dolarów, niemniej jeden z użytkowników, z którymi podzielił się na Facebooku swoją analizą postawił ich aż 300, wygrywając 45.000 „zielonych”.

Tuz po zakończeniu spotkania, Sportsbet anulował wszystkie zakłady dotyczące tego zakładu, ze względu na ewidentny błąd, co ewidentnie nie spodobało się użytkownikom. Postanowili złożyć skargę do NTRC. Jak sprawa się zakończyła, wszyscy już wiemy.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa