SportPesa ponownie w Kenii

Dyrektor generalny SportPesa, Ronald Karauri, poinformował, że operator ponownie rozważy działalność na rynku kenijskim po uchyleniu 20% podatku od wygranych.

Firma niedawno zaprzestała działalności w tym kraju po tym, jak rząd nałożył podatek obrotowy w wysokości 20% od stawki każdego postawionego zakładu. Ronald Karauri wyjaśnił także powody rozstania z rynkiem zakładów sportowych w Kenii. Główną przyczyną zniknięcia z kenijskiego rynku był oczywiście podatek obrotowy od każdego postawionego zakładu, tym bardziej, że wygrane są także obłożone podatkiem w tym kraju. A dodatkowe 20% dla bukmachera całkowicie niszczy rynek zakładów.

Na ostatniej rozprawie Kenijski Trybunał Odwoławczy ds. podatków uchylił podatek obrotowy, orzekając, że „całkowite wygrane” nie obejmują kwot pierwotnie postawionych przez gracza. Orzeczenie to stanowi znaczący rozwój zarówno dla firmy SportPesa, jak i dla całego sektora zakładów bukmacherskich w Kenii, odwracając poprzednią politykę rządu, która sprawiła, że ​​sektor ten był nieopłacalny pod względem handlowym i ekonomicznym.

Tym samym SportPesa ponownie rozważy angaż w rynek kenijski. Jeśli tylko współpraca pomiędzy zainteresowanymi stronami przebiegać będzie pomyślnie, SportPesa postara się odnowić licencję i wznowić działalność najszybciej jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *