Czesi postawili na Polaka – nowy szef Fortuny

komarczuk fortuna entertainment

Polski oddział Fortuna Entertainment Group, największej firmy bukmacherskiej w regionie, notowanej na giełdach w Warszawie, Pradze i Amsterdamie, będzie miał nowego szefa.

Jak dowiedział się „PB”, 1 grudnia dyrektorem generalnym zostanie Konrad Komarczuk. Przez ostatnie 7 lat menedżer był związany z Totalizatorem Sportowym, do niedawna kierował departamentem innowacji i rozwoju produktów.

Potwierdzam. Fortuna to gracz o bardzo mocnej pozycji w Polsce, a rynek w przyszłym roku będzie dynamicznie się zmieniał. To oznacza spore wyzwania, dlatego przyjąłem propozycję — mówi Konrad Komarczuk.

Będzie się działo
Nowy prezes zastąpi Konrada Łabudka, który tymczasowo zarządzał spółką po rezygnacji Alesa Dobesa.

Dotychczas Czesi stawiali na krajan, po raz pierwszy wybrali Polaka. Według naszych ustaleń, ma to związek z planami biznesowymi.

Chcą mocniej zaistnieć na naszym rynku i uznali, że do tego potrzebują kogoś, kto świetnie orientuje się w lokalnych uwarunkowaniach. Konrad Komarczuk potwierdza, że Fortuna chce mocno rosnąć w Polsce, a jednocześnie musi sprostać wyzwaniom związanym ze zmianą prawa. Przepisy przygotowane przez rząd i notyfikowane w Komisji Europejskiej zakładają m.in. możliwość blokowania stron bukmacherów niezarejestrowanych w Polsce czy płatności na rzecz takich firm.

Więcej czytaj na: e-play.eu

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *