Malta uruchamia nowy program, aby przyciągnąć nowych pracowników

Malta, zagłębie firm bukmacherskich w Europie uruchamia kampanię „Why iGaming”, aby przyciągnąć nowych pracowników w tym sektorze.

Ogólnoeuropejska organizacja zajmująca się handlem w sektorze igamingu iGEN nawiązała współpracę z Gaming Malta, aby uruchomić nową inicjatywę dotyczącą siły roboczej „Why iGaming”, która skupi się na przyciąganiu nowych rekrutów do dobrze prosperującego sektora gier hazardowych online na Malcie.

 

Uruchamiając stronę www.whyigaming.eu, 22 firmy członkowskie iGEN będą współpracować z zatwierdzoną przez rząd Malty organizacją non-profit Gaming Malta, promując wolne stanowiska w maltańskiej społeczności.

 

Strona internetowa będzie dodatkowo wspierana przez międzynarodową kampanię informującą cudzoziemców o możliwościach na Malcie oraz informacje o przeniesieniu się na wyspę w celu podjęcia pracy w branży.

 

Wprowadzając dyrektywę, Ivan Filletti, dyrektor operacyjny GamingMalta, powiedział: „Ten portal jest zsynchronizowany z naszą misją pozycjonowania Malty jako doskonałego domu dla gier. Dom, w którym talent odnosi sukcesy i rozwija się.

 

„Ekosystem branżowy i iGaming, który promuje równość i różnorodność w ich kulturze pracy. Dlaczego iGaming będzie służył jako prezentacja branży w czasie rzeczywistym i ekscytujące możliwości, jakie oferuje ”.

 

Najnowsze statystyki dotyczące siły roboczej na Malcie ujawniły, że firmy zajmujące się grami hazardowymi zatrudniają 7 000 pełnoetatowych pracowników, a kolejne 4 000 zatrudnionych jest na stanowiskach pomocniczych.

 

Dążąc do poszerzenia puli talentów Malta igaming, iGEN stwierdził, że chociaż rekrutów przyciągały wyższe pensje, jego badanie wykazało, że rekruci „dostrzegali wiele przeszkód na drodze do wejścia na rynek gier hazardowych”.

 

Enrico Bradamante, prezes iGEN, powiedział: „Malta nadal jest niezwykle ważnym ośrodkiem dla iGaming. Naszą wizją jest umożliwienie największym i najbardziej uznanym firmom iGaming nawiązania kontaktu z lokalną społecznością i talentami, w szczególności zapewnienie zasobów osobom zainteresowanym pracą w tym sektorze ”.

 

„Specjaliści mogą korzystać z naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się o naszych członkach, szukać wolnych stanowisk i usłyszeć prawdę o pracy w branży od wielu maltańskich i zagranicznych pracowników, którzy pracują lokalnie.

 

„Ma to na celu nie tylko pomoc w wypełnianiu obecnych ról, takich jak role podstawowe, obsługa klienta, role finansowe i inne role kierownicze i kierownicze, ale także przyszłe możliwości, ponieważ witryna będzie stale aktualizowana”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.