Legalny bukmacher i gwiazdy świata sportu to popularny związek marketingowy

Bukmacher starający się zwiększyć swoją rozpoznawalność decyduje się na podejmowanie różnych działań marketingowych. Popularną formą promocji jest nawiązywanie przez bukmacherów współpracy ze znanymi osobami, które zostają tzw. ambasadorami, a więc twarzami marki.

Zainteresowanie zakładami bukmacherskimi jest wśród kobiet całkiem spore. Choć kobiety znacznie rzadziej od mężczyzn interesują się sportem, to częściej mają swoich kandydatów do zwycięstwa np. w telewizyjnych show tanecznych, których rozstrzygnięcia również można typować u bukmacherów.

Chcielibyśmy jednak podejść do tematu zakładów z nieco innej strony, a mianowicie przyjrzymy się, które znane osoby zostały „ambasadorami” firm bukmacherskich. Choć w większości są to gwiazdy świata sportu lub komentatorzy sportowi, to bardzo prawdopodobne jest, że również wiele kobiet doskonale zna te osoby. Na początek jednak kilka słów wstępu…

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce przeszedł w ostatnim czasie spore zmiany. Związane jest to w dużej mierze ze zmianami prawnymi, które obowiązują od kwietnia 2017 roku. Zmiany w prawie spowodowały znaczną poprawę sytuacji legalnych bukmacherów, którzy zwiększają swoje udziały w polskim rynku zakładów. Rozwój bukmacherów działających zgodnie z polskim prawem jest możliwy w dużej mierze dzięki wprowadzeniu możliwości blokady stron internetowych firm nie posiadających polskiego zezwolenia.

Szara strefa, która w pewnym momencie stanowiła na polskim rynku zakładów aż 90%, obecnie znacznie zmalała. Legalni bukmacherzy, chcąc stale powiększać swój udział w polskim rynku zakładów stosują różne rozwiązania marketingowe, mające na celu zwiększenie ich rozpoznawalności wśród potencjalnych klientów. Powszechny stał się więc sponsoring polskich klubów piłkarskich, ale także wielu innych dyscyplin i wydarzeń sportowych. Często bukmacher posiadający zezwolenie na działalność w Polsce stara się zaangażować do promocji swojej marki „znane twarze”, a więc osoby powszechnie rozpoznawalne, które związane są przede wszystkim ze światem sportu.

Czytaj dalej: kafeteria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa