Koniec zakładów na żywo w Australii?

Peter McGauran, dyrektor Racing Australia, wezwał do wprowadzenia całkowitego zakazu zakładów na żywo na terenie kraju.

Kwestia „in-play betting” była przedmiotem głośnych dyskusji na przestrzeni ostatnich miesięcy, m.in. z uwagi na oferowanie tego typu zakładów przez Ladbrokes i William Hill.

Australijska ustawa hazardowa zezwala na stawianie zakładów na żywo jedynie w punktach stacjonarnych lub przez telefon. Według uregulowań prawnych nie ma możliwości oferowania tego typu usługi przez internet.

Operatorzy hazardowi argumentowali, że rozróżnienie pomiędzy komunikacją online a telefoniczną jest archaiczne i niezgodne z obecnie stosowanymi praktykami.

W wywiadzie dla gazety The Australian, McGauran wezwał rząd do uregulowania tej luki prawnej i całkowitego zakazu zakładów na żywo. Wśród argumentów przywołał potencjalne straty australijskiego sektora branży hazardowej i potencjalne zwolnienia pracowników. Zdaniem McGaurana pozwoliłoby to również na zwiększenie udziałów rynkowych podmiotom nielegalnie działającym w Australii.

Alan Tudge, zastępca australijskiego premiera, jest obecnie w trakcie przygotowywania odpowiedzi rządu do przeglądu prawa hazardowego online, który został opublikowany w grudniu ubiegłego roku.

Źródło: igamingbusiness.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.