Kolejni bukmacherzy w rejestrze domen do zablokowania

Od dwóch dni do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą wpisywane są nazwy domen, które zostaną zablokowane dla odbiorców z Polski. Wśród nich znalazły się również serwisy bukmacherskie.

Na chwilę obecną jest to 37 domen oferujących gry kasynowe i zakłady wzajemne online. W Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą znalazły się witryny m.in. Bet-at-home, LSBet, VulkanBet, Winmasters, Bettilt, Ohmbet, Intragame, Marathonbet, Betcos i Favbet. Kwestią czasu jest wpisanie na listę kolejnych serwisów.

Wpisowi do Rejestru podlegają nazwy domen internetowych wykorzystywanych do urządzania gier hazardowych bez koncesji, zezwolenia lub dokonania zgłoszenia wymaganego przez ustawę o grach hazardowych, kierowanych do usługobiorców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z zapisami ustawy od 1 lipca 2017 roku przedsiębiorca telekomunikacyjny świadczący usługi dostępu do sieci Internet jest obowiązany do:

1) nieodpłatnego uniemożliwienia dostępu do stron internetowych wykorzystujących nazwy domen internetowych wpisanych do Rejestru poprzez ich usunięcie z systemów teleinformatycznych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, służących do zamiany nazw domen internetowych na adresy IP, nie później niż w ciągu 48 godzin od dokonania wpisu do Rejestru;

2) nieodpłatnego przekierowania połączeń odwołujących się do nazw domen internetowych wpisanych do Rejestru do strony internetowej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych, zawierającej komunikat, skierowany do odbiorców usługi dostępu do Internetu obejmujący w szczególności informacje o lokalizacji Rejestru, wpisaniu szukanej nazwy domeny internetowej do tego Rejestru, listę podmiotów legalnie oferujących gry hazardowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także powiadomienie o grożącej odpowiedzialności karno-skarbowej uczestnika gier urządzanych wbrew przepisom ustawy;

3) nieodpłatnego umożliwienia dostępu do stron internetowych wykorzystujących nazwy domen wykreślonych z Rejestru, nie później niż w ciągu 48 godzin od wykreślenia nazwy domeny internetowej z Rejestru.

Sprawdź jakie domeny zostały wpisane do rejestru na: hazard.mf.gov.pl

Zarejestruj się w TOTOLOTKU i odbierz BONUS do 700 PLN

1 thought on “Kolejni bukmacherzy w rejestrze domen do zablokowania

  1. Aż wymiotować mi się chce, gdy widzę tego typu informacje.

    Co to ma być za kraj niewolniczy? Rozumiem uregulowanie hazardu, który do tej pory miał się w Polsce nijak. Chcę skorzystać z pomocy Policji w razie niebezpieczeństwa czy służby zdrowia, gdy ulegnę wypadkowi. Z tego powodu nie widzę problemu w płaceniu podatku i jest to rzecz normalna, lecz tym czymś, co nazywa się ustawa hazardowa, głupole pokutują za swoje winy, a raczej tą winą obarczają obywateli. O kilka tysięcy procent pomyli się z programem 500+ i teraz wszędzie szukają kasy. Przecież program wyborczy jasno mówił o modelu duńskim, a tymczasem mamy do czynienia z modelem widzi mi się, bo trzeba jak najwięcej pieniędzy wyłudzić od obywateli, aby wystarczyło na programik 500+. Przecież to jest JAWNE OSZUSTWO. Skoro oni mnie oszukali, to dlaczego ja mam być lojalny wobec nich? To nie ma najmniejszego sensu. Jeśli ktoś nadal tego nie rozumie, to chyba ktoś mu amputował płat czołowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.