Kluby Eredivisie przeciwko propozycjom zmian w holenderskim prawie hazardowym

Ostatnie dni przyniosły kilka nowych informacji dotyczących zmian w holenderskim prawie hazardowym. Jednym z istotnych postulatów, które wysunęli parlamentarzyści było zakazanie firmie bukmacherskiej oferowania zakładów sportowych dotyczących podmiotu, który jest sponsorowany przez danego operatora.

Kontrowersyjny pomysł natychmiast wywołał reakcję przedstawicieli holenderskiej ligi piłkarskiej Eredivisie. Alex Tielbeke i Jacco Swart stwierdzili, że ​​w ramach rynku regulowanego licencjonowani operatorzy sportowych gier hazardowych powinni mieć możliwość do uwzględnienia w swoich ofertach klubu, ligi lub wydarzenia, które sponsorują. Przyjęte zasady Reliable Games & Sponsorship zapewniają przejrzystą współpracę między operatorami gier hazardowych i organizacji sportowych.

Przypomnijmy, że choć nowe prawo nie zostało jeszcze przyjęte w Holandii pojawiły się pierwsze umowy sponsoringowe firm z branży hazardowej. Unibet został sponsorem Federacji Kolarskiej, a w ostatnich dniach Kroon Casino (Betsson) podpisało umowę ze Związkiem Hokeja na Lodzie.

Źródło: Gaming in Holland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.