Jak bukmacherzy promują się przed EURO 2016?

Imprezy rangi Mistrzostw Europy lub Świata w piłce nożnej są jednym z najbardziej dochodowych okresów dla firm bukmacherskich. Nie dziwi zatem przygotowywanie dedykowanych kampanii promocyjnych mających zwrócić uwagę użytkowników na markę danej firmy. Postanowiliśmy dokonać krótkiego przeglądu tego typu akcji związanych z EURO 2016:

  1. Bet-at-home

Firma zawsze aktywna podczas Mistrzostw Świata lub Europy w piłce nożnej. W tym roku przygotowywano dedykowany spot utrzymany w klimatach francuskich oraz fabuły znanego filmu „Żandarm z Saint Tropez”.

Bet-at-home ma na swoim koncie kilka mniej lub bardziej kontrowersyjnych kampanii, ale przede wszystkim zwracających uwagę opinii publicznej i użytkowników. Warto tu przywołać często używany przez firmę motyw lalki voodoo (szczególnie przy okazji meczów Polska-Niemcy) oraz spotu i plakatu z austriacko-niemieckim pocałunkiem przed EURO 2008.

Bet-at-home-Ad-Kiss

  1. Betsson

Betsson zdecydował się na współpracę z nowo pozyskanym ambasadorem marki Jackiem Gmochem. Wybitnego polskiego szkoleniowca już od około 2-3 miesięcy można było zobaczyć na bannerach zapraszających do rejestracji w serwisie. Prawdziwą bombą marketingową była jednak prezentacja utrzymanego w żartobliwym tonie spotu „Ostatnia wola Jacka Gmocha”.

  1. Betsafe

Również marka Betsafe zdecydowała się na dedykowany spot związany z EURO 2016. Od dłuższego czasu z firmą współpracuje Artur Boruc, zawodnik reprezentacji Polski, który znalazł się w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy we Francji. Z tej okazji przygotowano film pokazujący zawodnika angielskiego Bournemouth jeżdżącego sportowym samochodem obrandowanym marką bukmachera. Motywem przewodnim nauka języka francuskiego i melodie znad Sekwany.

  1. Paddy Power

Czas na przykłady z zagranicy. Kreatywność marketingowa marki Paddy Power jest powszechnie znana nie tylko w branży bukmacherskiej. Tym razem bukmacher postanowił wykorzystać animozje pomiędzy nacjami brytyjskimi. Jednym krajem z wysp, który nie jedzie na EURO 2016 jest Szkocja. Paradoksalnie to właśnie fanów tej drużyny postanowiono wykorzystać do pokazania piłkarskiej gorączki. Jako, że Szkocja nie pojawi się we Francji całą uwagę kibiców postanowiono przekierować na kibicowanie… przeciwnikom reprezentacji Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.