Genius Sports nieformalnie odpowiada Sportradarowi

Jak już informowaliśmy, Sportradar zagroził sankcjami prawnymi firmie Genius Sports, w związku z zawarciem umowy dostawy danych na wyłączność m.in angielskiej Premier League

Z ostatnich informacji wynika, że Genius Sports jest jednak skory do sublicencjowania danych bukmacherskich zewnętrznym dostawcom, o ile spełnią oni wewnętrzne wytyczne. Jednak nie obejmuje to firmy Sportradar.

Genius nabył prawa od Football DataCo na początku tego roku, odmawiając jakiegokolwiek obowiązku zawierania umów licencyjnych z innymi dostawcami danych. Sportradar chce gromadzić własne dane i twierdzi, że Genius próbuje zablokować konkurencję poprzez zawarcie umowy na wyłączność. Wspomniane wytyczne dotyczą jednak współpracy, bez gromadzenia jakichkolwiek danych ze stadionów piłkarskich.

Niektóre ze źródeł sugerują, że Sportradar złożył ofertę firmie Genius Sports ale została ona odrzucona. Powodem odrzucenia miał być zwiększony udział na rynku. Z kolei inne źródła podają, że Sportradar żadnej oferty nie składał.

Faktem jest jedna, że firma Football DataCo podpisując umowę z Genius Sports nie mogła wymusić na nowym partnerze, aby ten sublicencjonował dane.

Spór trwa nadal..

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa