Dania: spadki na rynku zakładów bukmacherskich

Drugi kwartał 2016 roku jest pierwszym od końca 2014 roku, kiedy to na duńskim rynku zakładów bukmacherskich zanotowano gorsze wyniki niż w kwartale poprzedzającym – wynika z najnowszego raportu Spillemyndigheden, duńskiego regulatora gier hazardowych.

Gross Gaming Revenue wygenerowany przez podmioty zarejestrowane na rynku duńskim w drugim kwartale 2016 roku wyniósł 540 milionów DKK. To o 45 mln mniej niż rekordowy kwartał pierwszy bieżącego roku. Jest to o tyle zaskakujące, że kwartał drugi zarówno w 2015, jak i 2014 roku był znacznie korzystniejszy dla branży. Należy dodać, że w czerwcu tego roku odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, czyli impreza sportowa mająca kolosalny wpływ na wysokość obrotów generowanych przez firmy bukmacherskie (należy jednak dodać, że Dania nie występowała na francuskich boiskach).

Spadki w porównaniu do kwartału pierwszego zanotowały zarówno punkty naziemne, jak i rynek online. GGR wygenerowany przez bukmacherów stacjonarnych wyniósł 185 mln DKK (215 mln DKK w kwartale pierwszym), w przypadku operatorów online było to 355 mln DKK (370 mln DKK w kwartale pierwszym).

Czytaj więcej na e-play.eu

1 thought on “Dania: spadki na rynku zakładów bukmacherskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.