Bukmacherzy wydają więcej na sponsoring

Według danych z najnowszego The European Football Jersey Report 2015/2016 firmy bukmacherskie i loterie w tym sezonie wydadzą 42 mln € z tytułu sponsoringu na koszulkach zespołów 6 czołowych lig europejskich (Premier League, Bundesliga, Serie A, Primera Division, Ligue 1 i Eredivisie). To znaczący wzrost (o 180%) w porównaniu do sezonu 2014/2015, kiedy to wartość ta wyniosła 15 mln €. Tym samym branża hazardowa stała się szóstą w kolejności najwięcej wydających na reklamy na koszulkach piłkarskich (po turystyce, motoryzacji, bankowości/finansach/ubezpieczeniach i telekomunikacji).

Całkowita wartość sponsoringu wyniosła 830 mln €. Według Dyrektora Repucom UK & Ireland Jona Stainera, firmy będącej autorem raportu, jeśli obecne tempo wzrostu się utrzyma już niedługo wartość ta może przekroczyć 1 miliard €. Wśród firm mających kluczowy wpływ na tak wysoką pozycję branży bukmacherskiej w zestawieniu można wyróżnić Bet-at-home (Hertha Berlin), Bet365 (Stoke City), czy Dafabet (Sunderland, Blackburn Rovers).

Pod koniec ubiegłego roku udostępniony został również raport European Gaming & Betting Association „Sponsoring sportu – firmy bukmacherskie w Polsce i Europie”, w którym kompleksowo omówiono zaangażowanie sponsoringowe podmiotów z tej branży głównie w piłkę nożną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.