BtoBet: Wyścigi konne to „niezbędna instancja” na rynku brytyjskim

Przed nowym rokiem i nowymi możliwościami dyrektor operacyjny BtoBet, Dima Reiderman, rozmawiał z SBC Americas o postępach firmy w 2021 r. i perspektywach na następne 12 miesięcy.

Rok 2021 okazał się pozytywny dla BtoBet, ponieważ Aspire Global zakończył pełną migrację swoich marek partnerskich na platformę bukmacherską. Ponadto firma odnotowała dobre wyniki finansowe, a jej wartość wzrosła o 68,7% do 7,8 mln euro, zgodnie z raportem Aspire za III kwartał.

Patrząc wstecz na rok zakończony i do 2022 r., Reiderman zwrócił również uwagę na znaczenie indywidualnych preferencji rynkowych – takich jak znaczenie wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii, gdzie wraz z Francją BtoBet przewidział „renesans” tego sportu.

Wyjaśnił:

„Należy pamiętać, że preferencje dotyczące zakładów na naszych głównych rynkach – w szczególności w Afryce i Ameryce Łacińskiej – znacznie różnią się od tego, co kształtuje preferencje graczy na bardziej dojrzałych rynkach, takich jak na przykład Wielka Brytania. Mając to na uwadze, rozwijamy naszą ofertę bukmacherską, aby dopasować się do gustu tych bardziej dojrzałych rynków. Wyścigi konne są koniecznością na przykład w Wielkiej Brytanii, podczas gdy bukmacherzy i operatorzy w Ameryce Łacińskiej i Afryce zwykle się bez nich obywają. Innym przykładem jest e-sport, który jest produktem o dużej przepustowości i chociaż ponownie jest koniecznością dla niektórych rynków, nie jest warunkiem wstępnym dla innych”.

Komentując ogólne wyniki komercyjne BtoBet, dyrektor operacyjny zauważył, że platforma zdobyła silną pozycję w Europie i zaczęła umacniać swoją pozycję w Ameryce Łacińskiej.

„Patrząc wstecz na styczeń zeszłego roku, otwarcie mówiliśmy o naszym zamiarze obecności na bardziej dojrzałych rynkach. Teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy obecni na tych wysokodochodowych rynkach i chcemy dalej zwiększać naszą obecność na tych rynkach. Przenieśliśmy się na żywo do Polski i Wielkiej Brytanii i chcemy dalej budować naszą obecność na największym rynku Europy. Jednocześnie jestem bardzo przekonany, że w 2022 r. BtoBet będzie bardzo aktywny na froncie europejskim i wejdzie w wiele jurysdykcji na tym dojrzałym rynku. Wszystko to przy jednoczesnym dalszym utrzymywaniu naszej strategii wzrostu na rynkach wschodzących, gdzie na przykład w ostatnich tygodniach ogłosiliśmy nasze partnerstwo z FanDuel w Brazylii”.

Podsumowując wyniki BtoBet w 2021 r. i nakreślając przejście na Nowy Rok, Reiderman podkreślił „zwinność” BtoBet, a także korzyści płynące z bycia częścią notowanej na giełdzie grupy Aspire Global.

Dyrektor Operacyjny stwierdził:

„Jednakże, chociaż jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wyznaczyliśmy nam jeszcze bardziej ambitne cele na nadchodzące 12 miesięcy, w których BtoBet zarejestruje dalszy znaczny wzrost przychodów. Bycie częścią grupy notowanej na giełdzie pozwala również BtoBet odkrywać korzyści płynące z synergii grupy, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a jednocześnie optymalizować koszty.”

Dima Reiderman dodał również:

„A ostatnie 12 miesięcy pokazało, że jedno niekoniecznie musi przychodzić ze względu na drugie. Cała ta ciężka praca ostatecznie opłaci się w nadchodzących latach, ponieważ BtoBet będzie jednym z liderów rynku w branży zakładów sportowych”.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *