Betclic w Portugalii, Betstars we Włoszech

Po uzyskaniu licencji na oferowanie usług na terenie Belgii Betclic Everest Group pojawił się w kolejnym kraju. Tym razem marka pozyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w Portugalii. Betclic stał się tym samym pierwszym zagranicznym bukmacherem, w którym będą mogli grać Portugalczycy. 

Portugalia, podobnie jak Polska, ma bardzo restrykcyjne uregulowania dla firm oferujących zakłady bukmacherskie. Wynika to m.in. z wysokiego opodatkowania opartego na obrocie, nie zaś na GGR. Prawo hazardowe wprowadzone w Portugalii kilka lat temu spowodowało wycofanie się międzynarodowych operatorów (m.in. bwin był sponsorem portugalskiej ligi piłkarskiej). Według najnowszych informacji krajowy regulator aktualnie rozpatruje kolejnych 11 wniosków od firm zainteresowanych oferowaniem zakładów bukmacherskich i kasyna online w Portugalii. Mimo to w branży dalej nie milkną krytyczne głosy kierowane w stosunku do portugalskich władz, które wskutek uregulowań prawnych i niekonkurencyjnej stawki podatkowej ograniczają wzrost rynku.

Tymczasem włoscy gracze mogą cieszyć się z kolejnego bukmachera na rynku. Zapowiadane przez nas wejście marki Betstars na rynek włoski doszło do skutku. Na chwilę obecną dostępna jest jedynie wersja beta witryny oraz stosunkowo uboga oferta zakładów, ale według przedstawicieli firmy kwestią czasu jest jej poszerzenie.

Źródło: SBCNews.co.uk

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *