Bet-at-Home podnosi prognozy dotyczące zysków

bukmacher

Betclic Everest, spółka zależna Bet-at-Home, podniosła prognozy zysków na 2020 r. do 30,9 mln euro, pomimo tego, że przychody pozostały w granicach oczekiwań, po tak zwanym „wyjątkowo dodatnim” czwartym kwartale.

Operator powiedział, że na podstawie wstępnych danych na 2020 r. może być przekonany, że wyraźnie przekroczył swoje dochody przed uwzględnieniem odsetek, amortyzacji podatkowej i amortyzacji (EBITDA), który został ustalony na 23–27 mln EUR.

Zamiast tego Bet-at-Home spodziewa się obecnie EBITDA na poziomie 30,9 mln euro, co według niego wynika głównie z wyników w czwartym kwartale roku.

Ten wzrost dochodów jest w dużej mierze spowodowany zmniejszeniem kosztów, ponieważ przychody pozostawały w zakresie oczekiwań. Operator osiągnął przychody w wysokości 126,9 mln €, zgodnie z oczekiwaniami na poziomie od 120 do 132 mln €.

W pierwszej połowie 2020 roku Bet-at-Home przyniósł 62,3 mln euro przychodu, co oznacza spadek o 12,4% rok do roku, jako skutek połączenia wypłat z nowo regulowanych rynków i ograniczonych zarobków spowodowanych przez koronawirusa (Covid-19) . Następnie osiągnął przychód w wysokości 30,7 mln euro w ciągu najbliższych trzech miesięcy, zwiększając przychody brutto z zakładów i gier za pierwsze dziewięć miesięcy roku do 93,0 mln euro.

W listopadzie 2020 roku Bet-at-Home otrzymał licencję na prowadzenie działalności zgodnie z niemiecką umową o grach hazardowych, wraz z 15 innymi operatorami, takimi jak Bet365, spółka zależna Gauselmann Group Cashpoint Malta, Tipico i cztery marki GVC Holdings.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *