Bet-at-home odnosi sukces pomimo polskiej blokady

Bet-at-home

Operator gier hazardowych online Bet-at-home odnotowuje dobre wyniki finansowe w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r., pomimo blokowania przez polskich regulatorów.

Wyniki opublikowane w tym tygodniu pokazują, że Bet-at-home, niemiecka spółka zależna francuskiego operatora gier hazardowych Betclic Everest Group, osiągnęła przychody w wysokości 108,7 miliona euro w okresie od stycznia do września 2017, co stanowi wzrost o 8,3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Tempo wzrostu opiera się na wynikach drugiego kwartału, który firma okrzyknęła najlepszym kwartalnym osiągnięciem.

Przychody z trzeciego kwartału w rzeczywistości spadły w stosunku do zeszłego roku, do 31,9 miliona euro z 35 milionów euro w trzecim kwartale 2016 roku. Firma odnotowała, że jej domeny zostały zablokowane w Polsce od 1 lipca 2017, kiedy to polskie organy regulacyjne nakazały międzynarodowym operatorom uzyskanie polskiej licencji lub zaprzestanie działalności dla polskich klientów.

Bet-at-home stoi na stanowisku, że działania Polski są naruszeniem prawodawstwa europejskiego w odniesieniu do swobodnego przepływu towarów i usług między państwami Unii Europejskiej.

Bet-at-home twierdzi również, że „wszczęto szeroko zakrojone działania prawne w tym zakresie”, ale to nie przekonało Ministerstwa Finansów do wykreślenia sześciu domen Bet-at-home, które obecnie znajdują się w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Na podstawie: calvinayre.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.