Mundial według bukmachera

W świecie bukmacherskim dzień dniowi nierówny – raz wygrywa klient, raz bukmacher. Jak na piłkarskie mistrzostwa świata zapatruje się prezes Fortuny?

Prezes Fortuny – Konrad Komarczuk – był gościem programu „Money. To się liczy”, w którym opowiadał o realiach pracy firmy bukmacherskiej w okresie mundialu.

Co ciekawe, przed rozpoczęciem rosyjskiego turnieju Polacy jako faworytów wskazywali Brazylię oraz… Polskę, która według zakładów znajdowała się w gronie 3-4 drużyn, uznawanych za kandydata do końcowych triumfów.

W świecie bukmacherskim dzień zmienia wszystko. Gracze raczej nie grają długoterminowych kuponów przy takich wydarzeniach. Raczej stawiają na wydarzenia odbywające się danego dnia lub na dwa-trzy dni do przodu – mówi Komarczuk.

Według analityków, wciąż największe szanse na końcowe zwycięstwo mają piłkarze z Brazylii, Niemiec i po serii dobrych wyników – z Chorwacji.

Czy te mistrzostwa z biznesowego punktu widzenia są korzystne? Padają bowiem w nich dość niespodziewane wyniki.

One są dobre z innego biznesowego punktu widzenia. To pierwsze duże wydarzenie zorganizowane po zmianie ustawy hazardowej, więc operujemy w zupełnie innym świecie. Mamy trochę uszczelniony rynek, przeciwko firmom, które widoczne były jeszcze przy Euro 2016 i ta część graczy, która dotąd korzystała z usługi za pośrednictwem szarej strefy przeniosła się do legalnych operatorów. – mówi prezes Fortuny.

Co do faworytów to tak – bukmacher wygrywa wtedy, kiedy nie wygrywają faworyci. Niedziela była dniem marzeń dla bukmachera. Poniedziałek był zupełnie odwrotny, bo wygrali sami faworyci. – dodaje Komarczuk.

Komarczuk przyznaje, że ogląda mecze mundialu – choć nie wszystkie – ale jest to też część jego pracy. Jeśli „jego” gracze przegrają bowiem danego dnia zbyt dużo, konieczne są działania podejmowane w celu zachęcenia ich do dalszej gry. Wówczas firma modyfikuje kursy, tworząc korzystniejszą ofertę lub przyznając dodatkowe bonusy.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa