Zdecydowane kroki w Anglii. FA zakończyła współpracę z bukmacherami

Zdecydowane kroki podjęli piłkarscy działacze w Anglii. Po trzymiesięcznym dochodzeniu angielska federacja piłkarska (FA) postanowiła zakończyć współpracę z firmami bukmacherskimi.

W czerwcu ubiegłego roku FA podpisała długoterminową umowę z jednym z przedsiębiorstw działającym na rynku zakładów bukmacherskich, który stał się oficjalnym partnerem federacji. Kontrakt ten wywołał wiele kontrowersji etycznych i działacze postanowili przyjrzeć się sprawie podpisania umowy.

Jak informuje „The Guardian”, FA ze skutkiem natychmiastowym zakończyło współpracę z firmami bukmacherskimi. Obecny kontrakt ma zostać wypowiedziany jeszcze w tym miesiącu.

W angielskich mediach pojawiły się informacje, że działanie to miało związek z aferą Joeya Bartona, który nielegalnie obstawiał wyniki meczów i został zawieszony na 18 miesięcy za złamanie regulaminu. Barton następnie krytykował biznesowe powiązania FA z firmami bukmacherskimi.

Angielska federacja wydała w tej sprawie specjalne oświadczeniu. „Na posiedzeniu FA uzgodniono, że federacja zakończy współpracę ze wszystkimi firmami bukmacherskimi, począwszy od końca sezonu 2016/2017. Decyzja ta została podjęta w następstwie trzymiesięcznego dochodzenia” – przekazała FA. Działacze sprawdzali czy nie dochodzi do konfliktu interesów.

FA będzie współpracować z firmami bukmacherskimi, ale nie na niwie biznesowej. Federacja będzie otrzymywała informacje o podejrzanych zakładach.

Źródło: Sportowefakty

Zarejestruj się w Fortunie i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 100 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.