Zakłady na inflację

Istnieje kilka rocznych opcji obstawiania inflacji. W 2020 roku można postawić na średnią roczną stopę inflacji w Polsce. Możesz zatem typować, czy będzie ona wyższa lub niższa niż 4%. Wielu ekonomistów bowiem przewiduje dobry rok dla polskiej gospodarki.

W 2019 roku, średnia roczna stopa inflacji w Polsce wyniosła 2,14%. Jest to znacznie poniżej 4%. Jednak konflikty w Europie i zachowania partnerów biznesowych spowodowały, że był to trudny rok dla polskich rynków.

Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem zakładu na stopień inflacji, to jest Twój wybór. Wszyscy bukmacherzy online w Polsce będą mieli tę opcję wcześniej czy później. W ostatnich latach średnia roczna stopa inflacji w Polsce wynosiła około 2%. Niemniej, po wyjątkowo wysokich wskaźnikach, w ciągu poprzednich 15 latach, ostatnio sytuacja ustabilizowała się. To wynik wkładu jaki otrzymaliśmy z Unii Europejskiej, a głównie z Wielkiej Brytanii.

Ekonomiści jednak uważają, że polska inflacja będzie stale rosła w nadchodzących latach, tym samym 4% jest do osiągnięcia. Obecnie, zakład na „powyżej 4%” wyceniony jest na około 3.10, przy 1.30, że stopa inflacji będzie niższa nią 4%. Tymczasem musimy bacznie obserwować rynek, i wyłapywać jak najwięcej danych, ponieważ ekonomiści informują, że dane mogą bardzo szybko ulec zmianie, a co za tym idzie, także kursy na to zareagują

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.