Zakład arbitrażowy (surebet)

Zakłady arbitrażowe są tym co gracze firm bukmacherskich lubią najbardziej. Są to zakłady dzięki, którym bez względu na to co wydarzy się na boisku, osiągniemy zysk. Jest to jeden z najpopularniejszych tematów wśród społeczności bukmacherskiej.

Zakłady arbitrażowe (surebety) są oparte na możliwości składania zakładów proporcjonalnych na każdy wynik tego samego wydarzenia u różnych bukmacherów, dzięki czemu zysk jest gwarantowany niezależnie od ostatecznego wyniku.

Przykład:

Bukmacher STS oferuje kursy na mecz tenisowy: Zawodnik A kurs 1,7 –  Zawodnik 2 kurs 2,05

Bukmacher Fortuna oferuje kursy na ten sam mecz tenisowy: Zawodnik A kurs 2,05 –  Zawodnik 2 kurs 1,7

Obstawiając równocześnie 100zł w STS na zawodnika 2 i 100zł w Fortunie na zawodnika 1, inwestujemy 200zł, a zwrot naszej inwestycji wyniesie 210zł. Zysk=10zł (5%).  (dla prostoty nie uwzględnialiśmy 12% stawki podatku).

Oczywiście jest to bardzo prosty przykład i znalezienie takie zakładu będzie graniczyć z cudem, ale zdarzają się inne, na które tylko musimy w odpowiedni sposób zwrócić uwagę.

Przykład z życia, którego prawdopodobieństwo wystąpienia jest dużo wyższe:

W jaki sposób dobrać odpowiednią stawkę? To proste. Dla przykładu: dla pierwszego zakładu

(1,65) wybieramy kwotę 100zł, możliwa wygrana wyniesie 165.

Aby obliczyć jaką kwotę musimy postawić na drugą opcję wystarczy podzielić kwotę wygranej (pierwszy zakład), przez kurs drugiego zakładu. W tym wypadku:

165/3,35 = 49,25.

Wygrana – stawka = zysk

165 – 49,25 = 15,7

Wysokość naszego surbetu wynosi: 15,7/149,25 = 10,5%

Zakłady arbitrażowe (surebety) są oczywiści pewnym zyskiem, ale można je wykorzystać równie dobrze, aby bezpiecznie obrócić bonus.

Załóżmy, że bukmacher oferuje bonus: wpłać 100zł, a drugie 100zł dostaniesz w formie bonusu. Warunkiem wypłaty jest wymagany obrót depozytu i bonusu czterokrotnie (4×200 = 800), po kursie minimalnym 2,0.

Zabierzmy kursy z wcześniej podanego przykładu. Obstawiamy całe 200zł (wkład+bonus) u Bukmachera B na Zawodnika nr.2 (3,35). Ewentualna wygrana to 670zł, dodatkowo u Bukmachera B obstawimy 406zł na Zawodnika nr.1 (1,65) – ewentualna wygrana to również 670zł.

Łączna obstawiona kwota przez nas to 506zł, a zwrot 670zł – ważne, żeby underdoga obstawiać u bukmachera, u którego wyrabiamy bonus, ponieważ tam częściej przegramy, a u drugiego bukmachera w razie wygranej możemy od razu wypłacić środki.

Jeżeli zdarzy się, że wygramy zakładu u bukmachera, u którego wyrabiamy bonus to powtarzamy całą „operację”, tylko że będziemy musieli zwiększyć stawkę w drugiej firmie.

Bardzo ważne jest, żeby zwrócić uwagę na wymogi bonus: kurs i liczba zdarzeń. Nie zawsze będzie odpowiednia możliwość.

Kary za granie surebetów

Duża część bukmacherów mogą nałożyć na Ciebie limit stawki, jeżeli stwierdzą, że grasz tylko zakłady arbitrażowe. Jeżeli jednak Twoja stawka nie przekracza 200pln/zakład to nie masz się czego obawiać.

Czy na zakładzie arbitrażowym zawsze wygrywamy?

Z reguły tak, ponieważ przegrywając u jednego bukmachera, przegrywamy automatycznie u drugiego. Zdarzają się jednak wyjątki:

-mecz zostanie przerwany/przełożony itp., jeden bukmacher da zwrot stawki, a drugi poczeka na dokończenie

-nie zdążysz zagrać u jednego bukmachera, ponieważ zakład zostanie wstrzymany lub nastąpi zmiana kursu

-bukmacher po zagraniu zakładu zwróci stawkę

Ważne, żeby poznać zasady działania i regulamin operatorów, u których chcemy postawić zakład.

Surbet w Polsce

Pamiętaj, że w Polsce obowiązuje 12% stawka podatku, czyli stawiając 100zł, tak naprawdę Twoja stawka to tylko 88zł. Dlatego znalezienie opłacalnego surbetu w naszym kraju graniczy z cudem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *