Zakaz dla Daniela Sturridge’a

Były napastnik Liverpoolu, Daniel Sturridge, otrzymał czteromiesięczny zakaz wszelkiej działalności związanej z piłką nożną po tym, jak stwierdzono, że naruszył zasady zakładów FA.

Na Sturridge’a, który wypowiedział umowę z turecką drużyną Trabzonspor w poniedziałek, został latem wydany sześcio tygodniowy zakaz, z czego cztery tygodnie zostały zawieszone, oprócz tego gracz miał zapłacić 75 000 funtów grzywny.

Niezależna komisja regulacyjna stwierdziła, że ​​Strurridge podał bratu „poufne informacje”, instruując go, aby postawił zakład na byłego gracza Anglii dołączającego do zespołu Sevilla podczas okna transferowego w styczniu 2018 roku, Jednak transfer nigdy nie doszedł do skutku.

Od tego czasu FA określiła początkową sankcję za zbyt łagodną, ​​a następnie wniosła odwołanie. Niezależna komisja odwoławcza stwierdziła, że ​​komisja regulacyjna niewłaściwie zastosowała zasady FA i stwierdziła dwa kolejne zarzuty przeciwko Sturridge, które pierwotnie zostały oddalone.

Wszystkie dodatkowe opłaty, które zostały oddalone, dotyczyły zasady E8 ust. 1 lit. b) zasad FA, które stanowią: „W przypadku gdy uczestnik przekazuje innej osobie informacje dotyczące piłki nożnej, które uczestnik uzyskał na podstawie swojego stanowiska w grze, która nie jest w tym momencie publicznie dostępna, uczestnik naruszy tę zasadę, jeżeli jakakolwiek z tych informacji zostanie wykorzystana przez inną osobę do zakładów lub w związku z nimi. ”

Ponieważ Sturridge odbył już dwa tygodnie zawieszenia, zakaz wygasa 17 czerwca. Zakaz będzie miał zastosowanie do wszystkich rozgrywek sankcjonowanych przez FIFA.

„Daniel Sturridge został zawieszony we wszelkiej działalności związanej z piłką nożną od dzisiaj do końca 17 czerwca 2020 r.” – powiedziano w poniedziałek w oświadczeniu FA.

„Po apelacji FA od wcześniejszych ustaleń niezależnej komisji regulacyjnej w tej sprawie, niezależna komisja odwoławcza stwierdziła, że ​​komisja regulacyjna niewłaściwie zastosowała zasady FA dotyczące wykorzystania informacji poufnych i dokonała ustaleń faktycznych, które nie mogły być podtrzymanym.W rezultacie komisja odwoławcza stwierdziła dwa kolejne zarzuty, które pierwotnie zostały oddalone. Pozostałe ustalenia faktyczne komisji regulacyjnej pozostały niezakłócone. W odniesieniu do sankcji komisja odwoławcza zgodziła się z FA, że kara początkowo nałożona na pana Sturridge’a była nadmiernie łagodna i dlatego zwiększony został zakaz gry z dwóch tygodni do czterech miesięcy. Komisja odwoławcza podwoiła grzywnę do 150 000 funtów.”

„FIFA potwierdziła, że ​​zawieszenie będzie obowiązywać na całym świecie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.