Zagrożenie zakazem reklamy firm betingowych na koszulkach piłkarskich

Wielka Brytania może wkrótce podążać za trendem zakazu umieszczania logo firm hazardowych na koszulkach piłkarskich, który jest widoczny w Hiszpanii i we Włoszech.

Według wczorajszej ogólnokrajowej gazety Daily Telegraph, premier Boris Johnson jest coraz bardziej skłonny do zakazania sponsorom firm hazardowych na koszulkach piłkarskich do jesieni. Stwierdzono, że ruch ten odzwierciedla rosnące w kręgach rządowych zaniepokojenie uzależnieniem od hazardu.

Sektor jest obecnie poddawany przeglądowi w Wielkiej Brytanii, a przedłożenia dowodów mają wygasnąć w marcu. Gazeta mówi, że reforma prawdopodobnie nastąpi. Sugeruje to, że dwie trzecie Brytyjczyków popiera zakaz reklamowania koszulek piłkarskich przez firmy bukmacherskie.

Jak powiedziała posłanka Partii Pracy Carolyn Harris, członkini wszechpartyjnej grupy parlamentarnej ds. Szkód związanych z hazardem:

„Mnie chodzi o zdrowy rozsądek przeważający nad chciwością, ponieważ te kluby piłkarskie mają alternatywne sposoby finansowania”.

Badanie wykazało, że podczas pierwszej blokady, gdy sport został zawieszony, 17,3 procent mężczyzn i 16,6 procent kobiet obstawiających zakłady sportowe zaczęło obstawiać nowe działania, w tym automaty online, które, jak twierdzi, mają większą częstość występowania uzależnień.

Połowa drużyn Premier League i 16 z 24 w mistrzostwach miało w zeszłym sezonie partnerów spośród zakładów bukmacherskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.