Z Paddy Power Betfair do Superbet

Były dyrektor Paddy Power Betfair (PPB), Johnny Hartnett, został nowym dyrektor generalny Superbet po szeregu zmian w strukturach operatora skoncentrowanego na Europie Środkowo-Wschodniej.

Hartnett, który ostatnio był dyrektorem ds. Rozwoju w PPB, obejmie swoją nową rolę w poniedziałek (12 sierpnia). Zastąpi on obecnego dyrektora generalnego Sacha Dragica, który pozostanie w zarządzie Superbet.

W skład zarządz wchodzi również wieloletni partner biznesowy Dragica Roland Haas i były dyrektor generalny William Hill Ralph Topping.

„Sporo czasu poświęciłem na Europę Środkowo-Wschodnią i zauważyłem silny potencjał wzrostu Superbet i wielu regionalnych konkurentów. Rynki są w pełni regulowane, mają przestrzeń do dalszej penetracji cyfrowej i mają szereg przewag konkurencyjnych, które sprzyjają operatorom, co razem czyni je atrakcyjnymi.” – powiedział Hartnett.

Możliwość współpracy z silną marką i zespołem oraz osobą z wizją i ambicją Sacha sprawiła, że ​​dołączenie do niego było proste. Po inwestycji z Blackstone firma jest dobrze skapitalizowana i ma odpowiedniego partnera, który przeniesie ją na wyższy poziom. ”dodał Hartnett.

Harnett pracował w PPB od 1999 roku, kiedy dołączył do zespołu handlowego Paddy Power, zanim zajął szereg wyższych stanowisk, w tym dyrektora zarządzającego Paddy Power Online.

Pracował także w australijskim biznesie PPB Sportsbet przez prawie siedem lat.

Superbet od 2017r. prowadzi równiez operacje w Polsce, ale tylko w kanale detalicznym. Spółka obecnie przechodzi proces licencjonowania i oczekuje na wdrożenie sprzedaży internetowej.

Amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone zainwestował niedawno w rumuńskiego operatora 175 milionów funtów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.