X-TIP przejmuje Totolotka

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynął wniosek spółki XTIP Polska o przejęcie kontroli nad Totolotek SA. Wniosek wpłynął do urzędu w piątek 14 grudnia. Jak podaje UOKiK, sprawa jest w toku.

„Planowana koncentracja polega na przejęciu przez XTIP Polska sp. z o.o. wyłącznej kontroli nad Totolotek S.A. ” – czytamy w skróconym opisie koncentracji, udostępnionym przez UOKiK.

XTIP Polska jest spółką joint venture Merkur Sportwetten GmbH (Grupa Gauselmann) oraz TMT Investments S.A. – podano w oświadczeniu.

Oprócz projektowania, produkcji i sprzedaży automatów do gier i systemów zarządzania pieniędzmi, Grupa Gauselmann prowadzi również sieć salonów CASINO MERKUR-SPIELOTHEK. Jest również aktywna w wielu innych segmentach rynku, np. sportowych zakładach wzajemnych, grach online i kasynach. TMT Investments to z kolei firma inwestycyjna i konsultingowa. Posiada szereg inwestycji w Polsce.

Totolotek jest licencjonowanym operatorem zakładów wzajemnych w Polsce, oferuje zakłady bukmacherskie, obstawianie meczy, gonitwy psów i koni. Jest kontrolowany przez Intralot S.A., grecką spółkę notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Atenach, która jest partnerem loterii na całym świecie. Totolotek SA to inna firma niż Totalizator Sportowy, który jest odpowiedzialny za organizowanie losowań „Lotto”.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS w 2017 r. prawie połowa dorosłych Polaków gra w gry hazardowe. Średnio jeden gracz rocznie wydaje na hazard około 223 złotych. Najczęściej wybieraną grą na pieniądze jest Lotto, udział w tej loterii zadeklarowało w sondażu 40 proc. respondentów. Popularność gier hazardowych wśród Polaków przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe Totalizatora. W 2017 roku zanotował on rekordowe wpływy wynoszące ponad 5,644 mld zł.

Źródło: UOKiK

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *