Wybory samorządowe 2018 w ofercie bukmacherów

Już za 16 dni Polacy staną przy urnach wyborczych i wybierać będą prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz radnych. Dyskusja polityczna z dnia na dzień przybiera na sile. Oczywiście takiej okazji nie mogły przegapić firmy bukmacherskie i od jakiegoś czasu oferują zakłady na to wydarzenie.

Lokale wyborcze zostaną otwarte 21 października o godzinie 7:00 i będą czynne do 21:00. Jest to pierwsza tura wyborach, w których Polacy wybierać wójtów gmin, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych dzielnicowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Druga tura przewidziana jest w przypadku, gdy żaden z kandydatów nie otrzyma minimum 50% głosów w pierwszym głosowania. W drugiej turze udział bierze tylko dwóch kandydatów, którzy w pierwszym podejściu zdobyli największą ilość głosów.

Oferta bukmacherów

Firmy bukmacherskie żyją nie tylko sportem i scena polityczna nie jest im obca. Od jakiegoś czasu kilka firm w naszym kraju posiada w swojej ofercie kursy na to wydarzenie. Obstawiać możemy, kto zostanie prezydentem w największych miastach w Polsce, ale również procent frekwencji. Według analityków Fortuny, frekwencja nie powinna przekroczyć 48,5% (kurs 1.7), jeśli jednak tak się stanie to bukmacher płaci 2,05:1.

Zacięta walka o stolice

Oczywiście najbardziej zacięta walka toczy się o stołek prezydencki w stolicy. Batalia Rafała Trzaskowskiego (PO) z Patrykiem Jakim (PIS) trwa już od ładnych paru tygodni.

Najnowsze sondaże przewidują, że ok. 42% warszawiaków chce oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego. Patryk Jaki może liczyć na ok. 33% poparcia. Prawdopodobnie jednak nie obejdzie bez drugiej tury.

Bukmacherzy więcej szans na zwycięstwo dają przedstawicielowi Platformy. Tak prezentują się kursy na dzień 16/10:

Rafał Trzaskowski Patryk Jaki Inny
Fortuna 1,45 2,4 15
STS 1,6 2,1 20
forBET 1,55 2,25
Totolotek 1,6 2,1
LV BET 1,91 1,81
Etoto 1,64 2,1
Superbet 1,65 2,1 25
Totalbet 1,6 2,15

Tylko analitycy LV BET faworyta upatrują w kandydacie partii Prawa i Sprawiedliwości. Ciekawe podejście do tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa