Włoski hazard zablokowany do 24 listopada

Podpisując „dekret nadzwyczajny” w niedzielę wieczorem, premier Giuseppe Conte wymusił dalszą blokadę narodową we Włoszech.

Decyzja została podjęta, aby uniknąć kolejnej fali pandemii COVID-19, która zniszczy włoskie służby ratunkowe.

Sankcjonując szereg zakazów, włoski rząd wskazał na gwałtowny wzrost liczby nowych infekcji, które osiągały 25 000 dziennie do środy w zeszłym tygodniu, a kolejnych 1500 nowych pacjentów jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii.

Od poniedziałku włoskim barom i restauracjom nakazano zamknięcie od godziny 18:00 w dni powszednie, z całkowitym zamknięciem w niedzielę, ponieważ Włochom nakazuje się nie wyjeżdżać poza swoje lokalne gminy.

Oznaczone dekretem jako nieistotne przedsiębiorstwa, włoskie punkty bukmacherskie, automaty do gier i sale bingo zostały zamknięte do 24 listopada.

W obliczu jesiennej blokady zakup losów Lotto i SuperEnalotto będzie jedyną ofertą detaliczną dostępną dla włoskich konsumentów, w sklepach, kioskach i sklepach tytoniowych, które mogą zapewnić dystans społeczny.

Publikując swoje sprawozdanie okresowe, Ministerstwo Finansów Włoch zauważyło, że 100-dniowe obowiązkowe zamknięcie wszystkich punktów hazardowych kosztowało rząd 2 miliardy euro utraconych dochodów podatkowych.

Główne organizacje zajmujące się hazardem we Włoszech, Sapar, As.Tro i Acadi, natychmiast potępiły zamówienia Conte, stwierdzając, że żadne miejsce gier nie zarejestrowało epidemii COVID-19 po tym, jak wszystkie firmy przeprojektowały swoje lokale / sklepy w celu zapewnienia bezpieczeństwa COVID-19.

Śledząc włoskie ośrodki gier i wydajność maszyn, Acadi szacuje, że w 2020 roku operatorzy stracili łącznie 1,8 miliarda euro przychodów i do końca listopada osiągną łączne straty w wysokości 700 milionów euro.

Włoskie firmy zajmujące się handlem detalicznym, wypoczynkiem i hotelarstwem czekają obecnie na rząd Conte, aby zaprezentować swój najnowszy pakiet pomocy dla firm ukaranych najnowszymi ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa, które usiłują stłumić rosnące niepokoje społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *