Włoska policja zamyka strony hazardowe

Włoskie władze przeprowadziły już drugą w tym roku operację dotyczącą zamykania nielegalnych stron operatorów hazardowych. Media z Półwyspu Apenińskiego podały, że tamtejsza policja rozbiła organizację przestępczą, która miała obsługiwać co najmniej 11 nielegalnych stron hazardowych z serwerów zlokalizowanych poza granicami kraju. Operacja łączona jest ze słynną Camorrą.

Lista stron internetowych, które zostały zablokowane w ramach akcji obejmuje dgbpoker.com, pkgambling373.com, pkwildpoker.net, betfaktor.com, planetwin365.com i betaland.com, wraz z pięcioma pochodnymi licencjonowanej na Malcie marki Betaland (new1betaland.com, new2, etc.).

Austracka Grupa SKS365, która jest właścicielem Planetwin365, stanowczo odrzuciła wszelkie sugestie dotyczące negatywnego zaangażowania z jej strony, zauważając, że Planetwin365 posiada oficjalną włoską licencję i że przestępcy zatrzymani w czwartek mieli wykorzystać reputację marki w celu nielegalnych działań. Przypomnijmy, że do niedawna bukmacher był sponsorem czołowej włoskiej drużyny siatkarskiej Trentino Volley.

Podobnie OIA Services Ltd, które jest właścicielem Betaland, zaprzeczył doniesienia o jego zaangażowaniu, zauważając, że strona została zamknięta dla włoskich użytkowników od stycznia 2015 r.

Ośmiu podejrzanych, w tym domniemany przywódca Antonio Contaldo, zostało zatrzymanych przez policję, a kolejne 10 zostało umieszczone w areszcie domowym. W sumie 64 podejrzanych jest badanych pod zarzutem nielegalnego hazardu i działań na tle przestępczym.

Źródło: Calvinayre.com

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *