Włochy określają nowy podatek od zakładów sportowych

Betfair

Minister sportu tego kraju ma określić, czy wyścigi konne mają zostać objęte nowym podatkiem od obrotów. Włoska izba celna i monopolistyczna zwróciła się do ministra sportu Vicenzo Spadafory o wyjaśnienie, czy zakłady na wyścigi konne muszą płacić nowy podatek obrotowy w wysokości 0,5%.

Włochy zatwierdziły w maju tymczasowy podatek na wszystkie branże zakładów sportowych, starając się zebrać 90 milionów euro na sfinansowanie „rewitalizacji sportu”.

Nowy podatek został uwzględniony w pakiecie środków fiskalnych mających na celu wsparcie kraju w wyjściu z pandemii Covid-19.

Podsekretarz ds. Rolnictwa Giuseppe L’Abbate ostrzegł, że sektor wyścigów konnych jest już niedofinansowany i wezwał Marcello Minennę, nowego dyrektora generalnego włoskiej izby celnej i monopolistycznej ADM, do wyłączenia tego sportu z podwyżki podatków.

Wezwał również do wykluczenia z tej daniny licencjonowanych giełd zakładów, ponieważ zarejestrowana w Wielkiej Brytanii firma Flutter Entertainment ostrzega, że może usunąć swoją giełdę Betfair z rynku włoskiego. Flutter zakwestionował także sposób, w jaki ADM oblicza obrót przy podejmowaniu decyzji o wysokości podatku i stwierdził, że podwyżki podatków „uniemożliwiają utrzymanie działalności”. Betfair ma 96 procent udziału w rynku. Flutter wezwał ADM do zastąpienia tymczasowej opłaty od obrotów z zakładów sportowych równoważną stawką podatku GGR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *