Włochy: Google blokuje legalnych operatorów!

Technologiczny gigant Google będzie usuwać treści i usługi związane z hazardem z indeksu we włoskich wynikach wyszukiwarek.

Udział Google w egzekwowaniu nowego włoskiego zakazu reklamy gier hazardowych powoduje, że strony internetowe nielicencjonowanych operatorów międzynarodowych będą wyżej w wyszukiwarkach, kosztem operatorów, którzy są licencjonowani.

Nowe włoskie prawo zakazuje wszelkich form reklamy produktów i usług hazardowych w telewizji, radiu i Internecie, a także podczas imprez sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Rząd koalicyjny Włoch zdecydował się wdrożyć najostrzejszy i najsurowszy kodeks reklamy hazardowej w Europie, z grzywnami ustalonymi na 5% wartości reklamy / sponsoringu, przy minimalnym wymiarze kary w wysokości 50 000 € za każde naruszenie przepisów przez strony naruszające prawo.

Wymuszając ten zakaz, Google opublikowało w tym tygodniu zawiadomienie dla operatorów gier hazardowych online o swoich działaniach. Zainteresowane strony argumentowały, że początkowy wpływ zakazu Google pokazuje, jak krótkowzroczne jest nowe prawo.

[quote style=”1″]”Powstrzymanie się od reklamy – wymuszone przez nowe prawo – oczyści sektor wszystkich legalnych operatorów, pozostawiając przestrzeń dla nielegalnych. Innymi słowy, gracz, który chce postawić zakład, zostanie skierowany przez Google do tych nielegalnych stron, skutecznie niwecząc wszystkie środki ochrony gracza”[/quote] – stwierdził lokalny portal informacyjny Agimeg.it.

Przemawiając dziś w Rzymie, włoski wicepremier Luigi Di Maio nazwał zniesienie hazardu reklamą „pierwszego kroku” w szerszym ograniczeniu branży gier hazardowych.

[quote style=”1″ ]„Rząd powinien raczej skupiać się na zachęcaniu do odpowiedzialnej reklamy gier hazardowych, która w wystarczającym stopniu kieruje konsumentów do regulowanych operatorów, a jednocześnie nie zachęca graczy uzależnionych i młodych ludzi do hazardu. ” [/quote]– powiedział Maarten Haijer, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów (EGBA).

Google staje się pierwszą międzynarodową firmą, która stosuje się do nowego włoskiego prawa reklamy hazardu, jednak niektóre osoby z branży twierdzą, że wkrótce to samo zrobią kolejni giganci – Facebook i Twitter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.