William Hill stara się obniżyć koszty

William Hill dotarł do około 2000 właścicieli lokali Wielkiej Brytanii, mając nadzieję na zmniejszenie czynszu nawet o 50%. Spowodowane jest to obniżeniem maksymalnej stawki na terminach bukmacherskich (FOBT).

Obniżka maksymalnej stawki na terminalach wkrótce zacznie obowiązywać w Wielkiej Brytanii (01.04.), a straty bukmacherów sięgną milionów. William Hill poprosił właścicieli lokali o obniżenie czynszów o 50%, aby obniżyć koszty z powodu obniżki stawki FOBT.

William Hill niedawno zgłosił stratę w wysokości 722 mln GBP (956 mln USD) przed opodatkowaniem za 2018 r. w porównaniu z zyskiem 147 mln GBP za rok poprzedni. Było to pomimo wzrostu przychodów o 2% z 1,59 mld GBP do 1,62 mld GBP.

[quote style=”1″ author=””]„Cięcie stawek zawsze będzie miało znaczący wpływ na działalność i uważamy, że może to spowodować do zamknięcia 900 sklepów, ale nie zamkniemy ich natychmiast. Przyjrzymy się długoterminowym zachowaniom klientów i zdecydujemy po 18 miesiącach. Próbujemy i zachęcamy właścicieli do obniżenia czynszu. To lepsze niż posiadanie pustego lokalu”.[/quote]– Ciaran O’Brien, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej William Hilll.

O’Brien odmówił komentarza, gdy zapytano, jaki jest całkowity koszt wynajmu William Hill w Wielkiej Brytanii lub jaka byłaby suma po 50% redukcji.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *