William Hill przejmuje Mr Green

Brytyjski bukmacher William Hill ogłosił, że przejmuje szwedzkiego operatora gier online, Mr Green za 241 milionów funtów, umowa stanowi 48% premię na akcje Mr Green.

Umowa została zatwierdzona przez zarząd firmy MR Green dla akcjonariuszy i stworzy duży potencjał dla brytyjskiego bukmachera obejmującego Europę, Wielką Brytanię i USA.

Obecnie Mr Green działa w 13 jurysdykcjach, w tym w Danii, Włoszech, na Łotwie, Malcie, w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma złożyła również wniosek o przyznanie szwedzkiej licencji na gry hazardowe online i spodziewa się otrzymać licencję do końca roku.

Zgodnie z oświadczeniem Williama Hilla „silnie umiejscowiony biznes kombinowany” ma ogólnoeuropejski zasięg na rynku zakładów bukmacherskich i gier hazardowych w Internecie, jak twierdzą firmy, wraz z operacjami w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Prezes William Hill  Philippe Bowcock powiedział:

„Proponowane przejęcie przyspieszy dywersyfikację William Hill – natychmiast czyni nas bardziej cyfrowym i bardziej międzynarodowym biznesem. Mr Green dostarczy William Hillowi międzynarodowy hub na Malcie, z ekspertyzą wejścia na rynek i silnym wzrostem w wielu krajach europejskich. William Hill przeniesie się z jednej marki do zestawu marek, które mogą zmaksymalizować możliwości rozwoju na nowych i istniejących rynkach.”

Akwizycja jest postrzegana jako początek nowej fali fuzji i przejęć prowadzonej przez wiodące firmy zajmujące się grami online, aby zwiększyć swój zasięg i przychody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa