William Hill odnotowuje spadek przychodów o 16% w 2020 roku

bukmacher

Wzrost w czwartym kwartale nie był wystarczający, aby powstrzymać pandemię Covid-19 przed dwucyfrowym spadkiem przychodów brytyjskiego giganta bukmacherskiego. William Hill poinformował, że całoroczny dochód netto w 2020 roku spadł o 16 procent w porównaniu z rokiem 2019 i wyniósł 1,32 mld funtów.

Spadek wyników z ostatniego roku następuje pomimo wzrostu o 9% w czwartym kwartale. Przychody z 1414 brytyjskich punktów detalicznych Williama Hilla spadły o 30 procent.

Firma poinformowała, że punkty bukmacherskie przynosiły przychód, gdy były w stanie ponownie otworzyć się bez ograniczeń i wydawało się, że osiągną rentowność do końca trzeciego kwartału, zanim nowe krajowe i regionalne blokady w czwartym kwartale spowodowały, że kanał odnotował stratę w wysokości 30 milionów funtów.

W momencie ogłoszenia nowych ograniczeń firma ostrzegła przed spadkiem zysków w związku z ponownym zamknięciem punktów bukmacherskich.

Operacje online inne niż zakłady sportowe pozostały w dużej mierze nienaruszone. Międzynarodowy dział internetowy odnotował 12-procentowy wzrost przychodów w ujęciu pro-forma po integracji Mr Greena.

Gry osiągały dobre wyniki, a przychody wzrosły o 18 procent rok do roku, co pomogło zrównoważyć wpływ odwołań wydarzeń sportowych z powodu pandemii Covid-19.

Brytyjskie przychody z gier online wzrosły o 5 procent w ciągu roku, a o 20 procent w czwartym kwartale.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *